- System SOLBET Perfekt w pigułce
- Katalog produktów
- Zobacz jak łatwo się buduje
- System ścienny SOLBET
- Chemia budowlana
- Zaprawa murarska do betonu komórkowego
- Podłoże i zaprawa Terazyt
- Podłoże i zaprawa Terazyt S Kornik
- Podłoże i zaprawa Terazyt S Baranek
- Zaprawa klejowa do glazury Gabit Super
- Zaprawa klejowa do glazury Gabit W
- Podkład podłogowy
- Zaprawa murarska SOLBET
- Grunt Akrylowy Głębokopenetrujący
- SOLPLAST - Grunt Kwarcowy
- Podłoże i wykonanie Tynk Maszynowy
- Zaprawa Tynkarska cementowo- wapienna
- Podłoże i wykonanie Zaprawa murarska do silikatów
- Podłoże i wykonanie Gabit TERMO
- Podłoże i wykonanie Gabit TERMO PLUS
- Podłoże i wykonanie Obrzutka Tynkarska
- Nasze projekty
- Sprzedaż materiałów SOLBET
- Polecani Wykonawcy
- Obiekty referencyjne
- Skontaktuj się z nami
- Porady eksperta
Podłoże i zaprawa Terazyt S Baranek
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Szlachetna zaprawa tynkarska Terazyt S Baranek może być nakładana na podłoża nośne, równe , suche i czyste(wolne od substancji zmniejszających przyczepność takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły). Przed nałożeniem tynku podłoże należy zagruntować Gruntem kwarcowym SOLPLAST SOLBET . Podłoża mocno nasiąkliwe należy wcześniej zagruntować preparatem Grunt akrylowy głębokopenetrujący SOLBET, a po minimum 4 godzinach pomalować Gruntem kwarcowym SOLPLAST SOLBET. Warstwę tynku zaleca się nakładać następnego dnia po zagruntowaniu podłoża. Nierówne i uszkodzone podłoża należy wcześniej naprawić, stosując przeznaczone do tego materiały. Istniejące zabrudzenia, warstwy o niskiej wytrzymałości oraz powłoki malarskie z farb wapiennych i klejowych należy usunąć.
WYKONANIE
Zaleca się zarabianie całych opakowań zaprawy , ze względu na możliwą segregację kruszywa spowodowaną transportem wyrobu.
Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości czystej wody i mieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Zarobioną masę należy odstawić na około 10 minut i ponownie wymieszać . W czasie pracy należy zachowywać jednakową konsystencję materiału poprzez ponowne wymieszanie tynku wiertarką, a nie przez dodawanie wody.
Tynk równomiernie nanosić na podłoże , na grubość ziarna, za pomocą trzymanej pod kątem stalowej pacy. Następnie po kilkunastu minutach można przystąpić do fakturowania tynku przy pomocy pacy z tworzywa sztucznego. Uzyskanie odpowiedniej faktury jest ściśle uzależnione od takich czynników jak: temperatura otoczenia, konsystencja zaprawy, chłonność podłoża. Dlatego wykonujący musi indywidualnie określić czas pomiędzy nałożeniem tynku a jego zatarciem. Zaleca się takie ustawienie pracy, aby kolejne porcje zaprawy łączyć z jeszcze świeżą zaprawą naniesioną poprzednio , co zapobiegnie uwidocznieniu się złączy.
Należy pamiętać, by tynkowaną powierzchnię zabezpieczyć przed działaniem opadów atmosferycznych, silnym wiatrem oraz bezpośrednim nasłonecznieniem, zarówno w trakcie prac, jak i w czasie wysychania tynku.
Nie skrapiać tynku wodą!
Świeżą zaprawę tynkarską można malować po upływie 2 - 6 tygodni.







