Solbet Ocieplenie Kiedy ocieplać: Rozpocząłem budowę domu. Mury z Solbetu 500, gr 24 cm na pióro-wpust, cienka spoina pozioma. Wewnątrz tynk gipsowy, który utrzymuje jeszcze wilgoć w narożnikach pod sufitem (przy wieńcu). Wykonawca jest zdania by ocieplić mur w niedługim czasie, przyspieszyć ma to doschnięcie tynków. Czy to prawda? Czy zamykając w ten sposób wilgoć nie spowoduje się problemów z nią w przyszłości? Dla uzupełnienia informacji – wentylacja planowana jest mechaniczna z rekuperacją, obecnie jeszcze nie uruchomiona

Witam.

Budynek schnie około 3 lat, by uzyskać wilgotność ustabilizowaną.

Wyschnięcie budynku przede wszystkim musi być zrealizowane przez sprawną wentylację, przewietrzanie, cyrkulację powietrza wewnątrz budynku. Mając to na uwadze nie ma różnicy pomiędzy budynkiem ocieplonym a bez ocieplenia.

W Pana przypadku należałoby rozszczelnić budynek np. uchylając okna lub uruchomić wentylację. W tynku jest sporo wilgoci. Nie można jednak stwarzać przeciągów, ponieważ nie wpłynie to dobrze na tynk wewnętrzny, który może w takich okolicznościach popękać.

Jak to będzie funkcjonować, to można spokojnie ocieplać budynek.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy