Solbet Ściany jednowarstwowe Jaki system wybrać: Mam dylemat odnośnie systemu budowy mojego domu. Domek o pow. ok.130 m2 z poddaszem użytkowym. Chciałbym na poddaszu wylać strop żelbetonowy i budować w systemie solbet ideal 42 cm bez docieplenia. Czy istnieje obawa że wystąpi przemarzanie w miejscach gdzie będą wieńce a ściana będzie miała tam tylko 25 cm? Jeśli tak to jaki system budowy będzie lepszy? Proszę o poradę.

Witam.
Przy budowie ścian jednowarstwowych należy wykonać to w taki sposób, by nie było mostków termicznych. Czyli po pierwsze należy bloczki Ideal murować na zaprawie do cienkich spoin. Po drugie, wieniec i inne miejsca, należy wykonać zgodnie z zaleceniami.

Poniżej przedstawiam np. detal wykonania wieńca i jak go należy wykonać, by nie było mostków termicznych. Osobom zainteresowanym budowaniem w naszym systemie udzielamy wsparcia technicznego. Najlepiej oglądnąć film szkoleniowy, jak budować w systemie SOLBET i ew. przeglądnąć niektóre detale w Atlasie detali konstrukcyjnych i będzie się wszystko wiedzieć, jak i co należy rozwiązać.

Dla ściany z bloczków Ideal uzyska Pan współczynnik U=0,23 W/m2K.

Jak wiele technologii, tak wiele zdań. Tak samo jest w tym względzie, są zwolennicy ścian jednowarstwowych i zwolennicy ścian z ociepleniem. Znam inwestorów, którzy sobie bardzo chwalą walory domu wybudowanego ze ścianami jednowarstwowymi.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy