Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET Mocne wiązanie – klej do płytek SOLBET
klej do płytek

Mocne wiązanie – klej do płytek SOLBET

Aby uniknąć problemów z zamocowaniem płytek ceramicznych, gresu czy płytek kamiennych, należy zastosować odpowiednią zaprawę klejącą. Najrozmaitszych produktów jest bardzo dużo, dlatego niełatwo jest wybrać najbardziej odpowiedni klej do płytek. Zawsze jednak należy postawić na sprawdzonego producenta chemii budowlanej.

 

Wybór zapraw klejących zależy od kilku czynników. Najważniejsze to: miejsce przyklejenia wykładziny (wewnątrz czy na zewnątrz domu, w pionie czy poziomie), cechy podłoża (tj. równość, stabilność, chłonność, stopień przyczepności) oraz rodzaj płytek (stopień nasiąkliwości, wielkość). Aby wybrany przez nas klej do płytek nie okazał nietrafiony, należy przeczytać informacje na opakowaniu oraz w karcie technicznej produktu. Uwaga! Nie inwestujmy w nieznane nam marki. Lepiej kupić sprawdzony klej do płytek dobrego producenta.

SOLBET GABIT SUPER TYPU C1 TE WODO- I MROZOODPORNA ZAPRAWA KLEJĄCA DO PŁYTEK CERAMICZNYCH I GRESOWYCH 7.1

SOLBET GABIT SUPER TYPU C1 TE WODO- I MROZOODPORNA ZAPRAWA KLEJĄCA DO PŁYTEK CERAMICZNYCH I GRESOWYCH 7.1 przeznaczona jest do przyklejania płytek (z wyjątkiem marmurowych) wewnątrz i na zewnątrz budynków. Ze względu na zwiększoną przyczepność i elastyczność jest szczególnie polecana do stosowania na ogrzewanych podkładach podłogowych. W przypadku użycia kleju na zewnątrz należy pamiętać, że podłoże powinno być całkowicie nieodkształcalne. SOLBET Zaprawa klejąca Gabit Super jest przygotowaną fabrycznie suchą mieszanką, gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Zawiera cement, sortowane kruszywa mineralne oraz domieszki poprawiające parametry techniczne i właściwości robocze. Dodatkowe właściwości, czyli ograniczony spływ i wydłużony czas otwarty, w znacznym stopniu ułatwiają prowadzenie prac okładzinowych. Warstwa kleju nie może być grubsza niż 10 mm. Nie należy moczyć płytek przed klejeniem. Rozpoczęcie użytkowania powierzchni może nastąpić po 48 godzinach.

 

SOLBET GABIT INTERIOR TYPU C1 T – KLEJ DO PŁYTEK CERAMICZNYCH DO WNĘTRZ 7.3

Mocne

Do przyklejania płytek ceramicznych oraz kamiennych (z wyjątkiem marmurowych) wewnątrz budynków – w pomieszczeniach suchych i wilgotnych służy SOLBET GABIT INTERIOR TYPU C1 T – ZAPRAWA KLEJĄCA DO PŁYTEK CERAMICZNYCH DO WNĘTRZ 7.3. Jest to przygotowana fabrycznie sucha mieszanka, gotowa do użycia po wymieszaniu z wodą. Zawiera cement, sortowane kruszywa mineralne oraz domieszki poprawiające parametry techniczne i właściwości robocze. Dodatkowa właściwość, jaką jest ograniczony spływ, w znacznym stopniu ułatwia wykonywanie prac okładzinowych na powierzchniach pionowych. Warstwa kleju nie może być grubsza niż 5 mm. Nie należy moczyć płytek przed klejeniem. Rozpoczęcie  użytkowania powierzchni może nastąpić po 48 godzinach.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy