Klasa gęstości

Witam.
Przy tego typu budynku najlepiej wybrać bloczki o klasie gęstości 600kg/m3. Mają one większą wytrzymałość na ściskanie w stosunku do bloczków klasy gęstości 500kg/m3. Pomimo tego, że bloczki klasy gęstości gęstości 500 mają lepszy współczynnik lambda, wpływający na izolacyjność cieplną przegrody, to ich cecha nie powoduje znaczne polepszenie izolacyjności cieplnej ocieplonej ściany.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Jeśli budynek ma być ocieplony, to proponuję zastosować SOLBET Optimal o grubości 24 cm i klasie gęstości 600. Mogą to być bloczki profilowane na pióra i wpusty lub z podwójnym wpustem.
Bloczki profilowane muruje się bez wypełnienia spoin pionowych, natomiast z podwójnym wpustem muruje się z wypełnieniem spoin pionowych.

Proponuję zastosować tyn mineralny. Zależy to od tego jaką fakturę chce Pan uzyskać.  Proponuję ofertę tynków Solbet.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Tak, bloczki z betonu komórkowego o klasie gęstości 400 są materiałem konstrukcyjnym. Parametry techniczne i cechy tego materiału w zupełności wystarczą do wykonywania ścian nośnych budynków jednorodzinnych i nie tylko jednorodzinnych.
Klasa 400 stosowana jest do wykonywania ścian jednowarstwowych. Do tego stosuje się bloczki o 42 cm.

Gdyby miało tak być, że ten materiał się nie nadaje, to żaden z producentów nie podejmowałby ryzyka wprowadzania tego materiału do obrotu i stosowania.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy