Warning: Error while sending QUERY packet. PID=12062 in /home/users/solbet_new/public_html/solbet/wp-includes/wp-db.php on line 2007
Porady Eksperta | SOLBET

Porady Eksperta

Potrzebujesz porady?
Zapytaj eksperta

Porady Eksperta

W tym miejscu znajdą Państwo pytania dotychczas zadane naszemu ekspertowi oraz udzielone na nie odpowiedzi.


Witam.
Powinno to być poparte analizą obliczeniową współczynnika przenikania ciepła U. To jest zadanie dla projektanta wykonującego projekt.
Nie ma zastrzeżeń, by zastosować styropian biały lub szary.

Mamy w swojej ofercie system ociepleń Gabit Termo, który można zastosować do obu styropianów.
https://www.solbet.pl/kleje-do-ocieplen.php
https://www.solbet.pl/budowa-w-systemie-solbet/system-ocieplenia-solbet-termo,news,59,35.php

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Oczywiście można. Trzeba tylko wykonać wieniec opuszczony. Niemniej jednak system stropowy dobiera projektant konstrukcji i to on powinien zadecydować o doborze stropu.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Dzień dobry.
Tak można. Na ścianie fundamentowej można murować ścianę o grubości 36cm. Suma nadwieszeń nie może przekroczyć 1/3 grubości murowanej ściany na ścianie fundamentowej.

Jeśli chodzi o wieniec, to powinien on przenieść odpowiednie siły i powinien to ocenić projektant. Niemniej jednak kiedyś był zapis w normie, że przekrój poprzeczny wieńca powinien być nie mniejszy niż 0,025m2 i tego bym się trzymał. Oznacza to, że można zrobić wieniec w kształtach U o szerokości 30cm.

W przypadku zalewania nie trzeba kształtek dodatkowo deskować, niemniej jednak należy zachować ostrożność. Nie należy układać mieszanki betonowe bezpośrednio z pompy, lecz układać ją łopatą.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Bez problemu można to zrobić. Należy do tego zastosować kotwy do betonu komórkowego. Bardzo dobrze sprawdzają się tzw. kotwy wklejane, ponieważ nie powodują powstawania naprężeń w podłożu, jakie powstają przy zamocowaniu kotwami mechanicznymi. Kluczowym i ważnym elementem przy zastosowaniu kotwy chemicznej jest dobranie jej do podłoża oraz wyczyszczenie otworu, w którym będzie pręt gwintowany wklejany.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Tego rodzaju bloczki przeznaczone są właśnie do tego celu, czyli do wykonywania ścian działowych. Przy murowaniu bloczków z profilowaniem na zamek należy wypełniać spoiny poziome i pionowe.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Do murowania pierwszej warstwy używa się zaprawy cementowej z tego powodu, że łatwiej się bloczki poziomuje na zaprawie cementowej niż na zaprawie cementowo-wapiennej. Jest ona stabilniejsza od zaprawy cementowo-wapiennej, co jest istotne przy precyzyjnym układaniu bloczków na zazwyczaj nierównej ścianie fundamentowej.

Z poważaniem
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Najlepszą sytuacją jest, jeśli jest już dach i odwodnienie z dachu, czyli, jak są założone rynny i rury spustowe.
Jeśli jednak nie ma dachu, to deszcz, śnieg nie powiny spowodować zniszczeń wybudowanej części budynku. Najgorsza jest jednak woda stojąca np. na stropie. Wtedy przez podciąganie kapilarne materiały będą tę wodę chłonąć. Niezależnie od zastosowanego materiału jest to sytuacja niekorzystna.
Na to się jednak nic nie poradzi. Dobrze jednak od czasu do czasu odwiedzić budowę i zobaczyć, czy może jest możliwość ściągnięcia tej wody lub odśnieżenia miejsc, gdzie tworzą się worki śnieżne.


Fot.: Jeśli nie zdążymy zakończyć budowę przed zimą, to najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zadaszenie budynku oraz zamontowanie rynien i rur spustowych, albo kolanek odprowadzających wodę w kierunku "od budynku". W ten sposób woda zebrana przez dach będzie odprowadzana do gruntu. Na powyższym zdjęciu pokazujemy te miejsca.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Ściany działowe najlepiej łączyć do ścian nośnych za pomocą łączników stalowych. Łączniki stalowe umieszcza się na etapie murowania ścian nośnych w co trzeciej warstwei, w miejscu , gdzie ma być połączenie ze ścianą działową. Możne też je przybuć do ścian nośnych, jak będą już one wykonane. Wtedy trzeba je odgiąć, jak będzie nurowana ściana działowa.

Łącznik powinien trafiać w spoinę, w co trzeciej warstwie bloczków.

Poniżej załączam rysunek.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Wszystkie bloczki produkowane w zakładach SOLBET produkowane są w najwyższej klasie dokładności wymiarowej oznaczonej, jako TLMB. Oznacza to, że tolerancje wymiarowe na wysokości bloczka wynoszą +-1mm oraz na długości i szerokości bloczka +-1,5mm.
Innymi słowy oznacza to, że można je murować na zaprawę murarską do cienkich spoin.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Ściany z bloczków Ideal 42cm nie wymagają ocieplania, ale jeśli jednak chciałby Pan budynek ocieplić, to proponuję od zewnątrz.
Nie musi wtedy Pan stosować żadnych folii paroizolacyjnych.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy