Poznaj Solbet

O nas

Jesteśmy liderem i największym producentem betonu komórkowego w Polsce – aż 1/3 produkowanego w kraju autoklawizowanego betonu komórkowego pochodzi z fabryk SOLBET. Obecne możliwości produkcyjne wszystkich naszych zakładów sięgają ponad 2,5 miliona metrów sześciennych bloczków i innych wyrobów z betonu komórkowego na rok. Największy zakład zlokalizowany w Solcu Kujawskim jest europejskim rekordzistą w dobowej produkcji betonu komórkowego – codziennie fabryka dostarcza 2500 m3 swoich wyrobów na rynek. Tak ogromna skala produkcji to efekt ponad 72 lat pracy naszej firmy oraz nieustanny rozwój i udoskonalanie wyrobów.

Nie tylko beton komórkowy

W skład naszej Grupy Kapitałowej oprócz zakładów materiałów ściennych, wchodzą również zakłady, które produkują linie technologiczne do produkcji betonu komórkowego. Dzięki temu jesteśmy niezależni technologicznie i możemy modernizować swoje fabryki, uzyskując najwyższą jakość i najnowocześniejsze materiały. Ta sprawdzona strategia pozwala nam oferować wysokiej jakości produkt na poziomie europejskim za rozsądną cenę oraz – dzięki zaangażowaniu naszych pracowników – osiągać wymierne sukcesy.
Marka SOLBET to także chemia budowlana w postaci zapraw, tynków, klejów. Nasz zakład w Aleksandrowie Kujawskim zajmuje się wytwarzaniem tej grupy produktów od 20 lat. Z kolei zakład SOLBET w Rogowcu produkuje wyroby na bazie gipsu.
Dzięki tym wszystkim gałęziom produkcji pod marką SOLBET jesteśmy jedynym producentem szerokiego i kompletnego systemu, oferując materiały ścienne oraz chemię budowlaną. Systemowe podejście do procesu budowlanego przynosi korzyści inwestorom, projektantom, wykonawcom i partnerom handlowym. W ten sposób realizujemy misję lepszego budowania.

Potwierdzenie wysokiej jakości

Zarówno firma SOLBET, jak i nasze flagowe produkty otrzymały wiele prestiżowych nagród, przyznawanych przez specjalistów z branży i zadowolonych klientów. Bloczki SOLBET profilowane na pióra i wpusty zostały uhonorowane Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” natomiast nadproża zbrojone SOLBET oraz systemy SOLBET Perfekt i SOLBET SMART zostały wyróżnione Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA.

Marka o europejskiej renomie

Znajomość wyrobów SOLBET przekroczyła granice Polski. Każdego roku na rynki europejskie trafia ponad 2 miliony metrów sześciennych najwyższej jakości produktów SOLBET. Jesteśmy znani na całym kontynencie, m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Łotwie i Ukrainie oraz Chorwacji. Dzięki wysokiej jakości nasze wyroby śmiało konkurują z produktami renomowanych zakładów europejskich.

Zapraszamy do współpracy!

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy