Poznaj Solbet

O nas

Jesteśmy liderem i największym producentem betonu komórkowego w Polsce. Aż 1/3 produkowanego w kraju autoklawizowanego betonu komórkowego pochodzi z fabryk SOLBET. Obecne roczne możliwości produkcyjne wszystkich naszych zakładów sięgają ponad 2,5 miliona metrów sześciennych bloczków i innych wyrobów z betonu komórkowego. Największy zakład zlokalizowany w Solcu Kujawskim jest europejskim rekordzistą w dobowej produkcji betonu komórkowego – codziennie fabryka dostarcza na rynek 2500 m3 swoich wyrobów. Tak ogromna skala produkcji to efekt ponad 70 lat pracy naszej firmy, bazującej na nieustannym rozwoju i udoskonalaniu wyrobów.

Solbet

Nie tylko beton komórkowy

W skład Grupy Kapitałowej SOLBET oprócz zakładów materiałów ściennych, wchodzą również zakłady, wytwarzające linie do produkcji betonu komórkowego. Dzięki temu jesteśmy niezależni technologicznie i możemy modernizować swoje fabryki, uzyskując najwyższą jakość i najnowocześniejsze materiały. Ta sprawdzona strategia pozwala nam oferować atrakcyjne cenowo produkty wysokiej jakości, a dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, osiągać przy tym wymierne sukcesy.
Marka SOLBET to także chemia budowlana w postaci zapraw, tynków i klejów. Nasz zakład w Aleksandrowie Kujawskim zajmuje się wytwarzaniem tej grupy produktów od 30 lat. Produkcję wyrobów na bazie gipsu i cementu prowadzi również zakład SOLBET w Rogowcu.
Dzięki tym gałęziom produkcji pod marką SOLBET jesteśmy jedynym producentem szerokiego i kompletnego systemu budowlanego, oferującego materiały ścienne oraz chemię budowlaną. Systemowe podejście do procesu budowlanego to szereg korzyści dla inwestorów, projektantów, wykonawców i partnerów handlowych. Oferując kompletny system budowlany realizujemy misję lepszego, energooszczędnego budowania.

Produkcja w oparciu o energię odnawialną

Jako największy producent betonu komórkowego w Polsce przykładamy ogromną wagę do ochrony zasobów naturalnych, czyniąc energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych podstawą swojej działalności produkcyjnej. Już od ponad 10 lat opieramy produkcję batonu komórkowego na energii odnawialnej wytwarzanej przez własne turbiny wiatrowe o mocy 15 MW. Rocznie generują one więcej energii elektrycznej niż zużywają wszystkie zakłady Grupy Kapitałowej. W roku 2023 w naszym głównym zakładzie produkcyjnym w Solcu Kujawskim uruchomiliśmy w pełni ekologiczną wytwórnię zielonego wodoru wraz ze stacją tankowania floty pojazdów firmowych.

wytwórnia wodoru SolbetUmożliwia ona zagospodarowanie nadwyżek wyprodukowanej przez turbiny wiatrowe czystej energii odnawialnej i wykorzystanie jej do produkcji zielonego wodoru. W ten sposób staliśmy się pierwszą firmą w Polsce, która na miejscu wytwarza zielony wodór i wykorzystuje go do celów produkcyjnych, znacznie zmniejszając emisję CO2. To absolutnie unikalna inwestycja i kolejny krok milowy w stronę nowoczesnej, odpowiedzialnej i proekologicznej gospodarki firmy.

Potwierdzenie wysokiej jakości

Zarówno firma SOLBET, jak i nasze flagowe produkty otrzymały wiele prestiżowych nagród, przyznawanych przez specjalistów z branży i zadowolonych klientów. Bloczki SOLBET profilowane na pióra i wpusty zostały uhonorowane Godłem Promocyjnym „Teraz Polska” natomiast nadproża zbrojone SOLBET oraz system SOLBET Perfekt został wyróżnione Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA.

Marka o europejskiej renomie

Znajomość wyrobów SOLBET przekroczyła granice Polski. Każdego roku na rynki europejskie trafia ponad 2 miliony metrów sześciennych najwyższej jakości produktów SOLBET. Jesteśmy znani na całym kontynencie, m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Łotwie i Ukrainie oraz Chorwacji. Dzięki wysokiej jakości nasze wyroby śmiało konkurują z produktami renomowanych zakładów europejskich.

Produkcja SolbetZapraszamy do współpracy!

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy