Trendy w budownictwie

izolacyjność termiczna

Co to jest izolacyjność termiczna?

Jednym z kluczowych aspektów mających wpływ na komfort życia w domu, jego efektywność energetyczną oraz koszty utrzymania, jest izolacyjność termiczna przegród zewnętrznych budynku. Co warto wiedzieć o izolacyjności cieplnej domu i jego elementów? Spis treści: Czym jest izolacyjność termiczna?Dlaczego izolacyjność termiczna jest ważna?Jaką izolacyjnością termiczną powinny mieć przegrody domu?Czy warto budować cieplejsze przegrody niż wymagają tego przepisy?Izolacyjność termiczna podłogi na gruncieIzolacyjność termiczna ścian zewnętrznychIzolacyjność termiczna okienIzolacyjność termiczna dachuPodsumowanie Przegrody zewnętrzne domu (ściany, dach, podłogi na gruncie, stropy, okna i drzwi), a także [...]

Architektura domu – elegancja i prestiż

Budując siedzibę dla siebie i swoich bliskich, myślimy także o zaspokojeniu naszych potrzeb estetycznych. Uroda domu to również cecha budynku, która przekłada się na jego wartość materialną, co staje się bardzo wymierne podczas jego sprzedaży. Jakie walory architektoniczne powinny wyróżniać budynek, by można było go ocenić jako elegancki i prestiżowy?

Paszport energetyczny i inne certyfikaty energetyczne w Polsce i Europie

Wśród kilku dokumentów, które powinien mieć dom energooszczędny, najważniejszy jest tak zwany paszport energetyczny. Obecne na rynku są również inne certyfikaty związane ze standardami energooszczędności i ekologiczności domu.

Jak wykonać bilans energetyczny budynku?

Bilans energetyczny to różnica między zyskami energii cieplnej w budynku a jej stratami. Projektanci i osoby inwestujące w domy energooszczędne lub pasywne dążą do tego, by udział zysków był jak najwyższy, a straty jak najniższe. Co daje bilans energetyczny, kiedy jest potrzebny i kto go wykonuje?

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy