
Zalety ścian jednowarstwowych
Ściany jednowarstwowe nie wymagają zewnętrznej warstwy termoizolacji, więc uwalniają nas od związanych z tym kosztów i kłopotów organizacyjnych. Takie rozwiązanie ma też szereg innych zalet użytkowych.
Ściany jednowarstwowe nie wymagają zewnętrznej warstwy termoizolacji, więc uwalniają nas od związanych z tym kosztów i kłopotów organizacyjnych. Takie rozwiązanie ma też szereg innych zalet użytkowych.
Autoklawizowany beton komórkowy (ABK) powstaje z naturalnych surowców: cementu, wapna, gipsu i piasku, a za jego porowatą strukturę odpowiedzialne są domieszki aluminium.
Postępujące zmiany klimatyczne i zobowiązania prawne wobec Unii Europejskiej obligują przedsiębiorców do świadomego angażowania się w ideę zrównoważonego rozwoju. Firma SOLBET od lat inwestuje m.in. w energetykę wiatrową.
Budując siedzibę dla siebie i swoich bliskich, myślimy także o zaspokojeniu naszych potrzeb estetycznych. Uroda domu to również cecha budynku, która przekłada się na jego wartość materialną, co staje się bardzo wymierne podczas jego sprzedaży. Jakie walory architektoniczne powinny wyróżniać budynek, by można było go ocenić jako elegancki i prestiżowy?
Budynek określany jako energooszczędny to taki, którego zapotrzebowanie na energię zużywaną w czasie eksploatacji jest niskie. Aby to osiągnąć, konieczny jest nie tylko odpowiedni projekt.
Wśród kilku dokumentów, które powinien mieć dom energooszczędny, najważniejszy jest tak zwany paszport energetyczny. Obecne na rynku są również inne certyfikaty związane ze standardami energooszczędności i ekologiczności domu.
Bilans energetyczny to różnica między zyskami energii cieplnej w budynku a jej stratami. Projektanci i osoby inwestujące w domy energooszczędne lub pasywne dążą do tego, by udział zysków był jak najwyższy, a straty jak najniższe. Co daje bilans energetyczny, kiedy jest potrzebny i kto go wykonuje?
Budynek o niskim zapotrzebowaniu na energię wymaga odpowiedniego projektu i realizacji oraz wydajnego systemu grzewczego. Oprócz tego, istotne są w nim elementy akumulujące ciepło.
Budowa domu to inwestycja, która wiąże się z zapewnieniem dachu nad głową na przestrzeni życia kilku pokoleń. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do tego, by zarówno do wznoszenia budynku, jak i jego wykończenia stosować materiały oraz technologie zapewniające rodzinnej siedzibie trwałość.
Spośród wielu trendów obecnych we współczesnym budownictwie jednorodzinnym dominuje ten związany z efektywnością energetyczną budynków. Warto za nim podążać, ponieważ zapewnia oszczędność energii – nie tylko elektrycznej, ale przede wszystkim cieplnej.
Kupując materiały budowlane, powinniśmy zawsze kierować się zasadą – inwestujmy wyłącznie w sprawdzone i pewne materiały. Tylko takie spełnią nasze oczekiwania, nie okażą się wybrakowanymi produktami, które w przyszłości będą generować dodatkowe koszty.
Mostki termiczne to miejsca o zwiększonym przewodnictwie cieplnym w stosunku do reszty przegrody. Mówiąc prościej, to słabe punkty, przez które w niekontrolowany sposób ucieka z budynku ciepło. Temu niekorzystnemu zjawisku możemy jednak zapobiegać.