Solbet Artykuły SOLBET nakręcany zieloną energią

SOLBET nakręcany zieloną energią

Postępujące zmiany klimatyczne i zobowiązania prawne wobec Unii Europejskiej obligują przedsiębiorców do świadomego angażowania się w ideę zrównoważonego rozwoju, w tym podejmowania działań na rzecz obniżenia śladu węglowego wyrobów, od etapu pozyskiwania surowców, poprzez produkcję, transport, budowę, po finalną eksploatację budynku.

Firma SOLBET, będąca liderem wśród polskich producentów materiałów budowlanych, od lat inwestuje w prośrodowiskowe rozwiązania. W zakładach wdrażane są nowoczesne technologie, które nie tylko gwarantują wysoką jakość wyrobów, ale też umożliwiają redukcję wpływu fabryk na otoczenie. W procesie produkcyjnym wykorzystuje się recyklat i odpowiednio pozyskiwane kruszywo oraz wodę pochodzącą z obiegu wtórnego. Zaawansowane linie technologiczne i maszyny podlegają ścisłej kontroli w zakresie zużycia energii i emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Bardzo ważnym aspektem działalności firmy jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Grupa SOLBET od 2009 roku inwestuje w energetykę wiatrową. Obecnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czynnych jest 17 turbin wiatrowych, z czego dwie ulokowane są przy macierzystym zakładzie produkcyjnym w Solcu Kujawskim i bezpośrednio zasilają jego linie produkcyjne. Teren, ze względu na bardzo dobrą wietrzność, jest wyjątkowo korzystny dla tego typu elektrowni i zapewnia wysoką wydajność pracujących wiatraków. W ogólnym bilansie, w skali roku, pochodząca z turbin o łącznej mocy 15 MW zielona energia wystarcza na pokrycie zapotrzebowania całej Grupy Kapitałowej SOLBET, a nadwyżka trafia do lokalnych operatorów sieci przesyłowej.

Temat „eko” to nie puste hasło, ale realne decyzje w świadomości polskich producentów oraz konsumentów. Zgodnie z założeniami tzw. Zielonego Ładu, już od 2030 roku wszystkie nowe budynki będą musiały być zeroemisyjne. Jednym z istotnych czynników wpływających na ogólny bilans będą użyte do budowy materiały ścienne. Bloczki SOLBET, produkowane z naturalnych materiałów i w sposób sprzyjający ochronie klimatu, to wybór dobry dla inwestora, który będzie w domu mieszkał, ale też bezpieczny dla projektanta, który będzie musiał spełnić konkretne wymagania techniczne. To również rozwiązanie już dziś korzystne dla środowiska, a w dalszej perspektywie – życia młodszych pokoleń.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy