Solbet Artykuły Aktualności Prezes Solbetu doktorem honoris causa

Prezes Solbetu doktorem honoris causa

W środę 6 listopada 2019 roku Prezes Grupy Kapitałowej SOLBET Marek Małecki został wyróżniony tytułem doktora honoris causa, przyznanym przez Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Najwyższa godność akademicka została nadana przez rektora uczelni Jego Magnificencję Prof. dr hab. inż. Tomasza Topolińskiego. Laudację z okazji nadania Markowi Małeckiemu tytułu doktora honoris causa wygłosił prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki. Przedstawiciele uczelni i zaproszeni goście podkreślali zasługi wyróżnionego, jego dorobek zawodowy, czynny udział w życiu społeczno-kulturalnym oraz innowacyjność przedsiębiorstwa, którym zarządza na skalę europejską.

Do tej pory Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy nadał to zaszczytne wyróżnienie 14 wybitnym osobistościom, w tym 13 ze świata nauki i jednemu reprezentantowi biznesu. Tym samym Prezes Marek Małecki został 15. doktorem honoris causa tej uczelni, ale dopiero drugim przedstawicielem biznesu, uhonorowanym najwyższą godnością akademicką. Prezes Marek Małecki jest z wykształcenia chemikiem, absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez większość życia zawodowego jest związany z firmą Solbet (dawniej Prefabet). Od 1991 r. stoi na jej czele. Solbet jest największym producentem betonu komórkowego w Polsce i trzecim w Europie. Zatrudnia ponad 1,2 tys. osób w 12 zakładach. Marek Małecki ma na koncie wiele patentów na wynalazki związane z produkcją betonu komórkowego. Jest też szeroko znany ze swojej działalności charytatywnej. Nadanie godności doktora honoris causa, to uhonorowanie bogatego życia zawodowego, wyjątkowej działalności biznesowej oraz społecznej Marka Małeckiego, Prezesa naszej firmy.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wyjątkowego wydarzenia.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy