Sprawna budowa ścian

Szybkość i łatwość budowania

 

Beton komórkowy to dobry wybór m.in., gdy ważna jest szybkość budowy i prostota prac wykonawczych.

Beton komórkowy to materiał łatwy w użyciu i obróbce. Aby prawidłowo murować z tego materiału, wystarczy znać proste zalecenia wykonawcze i zaopatrzyć się w kilka łatwych w użyciu oraz powszechnie dostępnych narzędzi. Przebieg prac murarskich przyspieszają duże wymiary bloczków SOLBET. Ich wysokość wynosi 24 cm, a długość 59 cm, więc niezależnie od grubości ściany na 1 m2 muru przypada tylko 7 bloczków.
Niewielka gęstość objętościowa bloczków sprawia, że mimo sporych wymiarów elementy te są stosunkowo lekkie. Podnoszenie, przenoszenie i układanie elementów z betonu komórkowego nie przysparza wykonawcom większych problemów. Czynności te ułatwiają również uchwyty montażowe wyfrezowane w bloczkach od szerokości 24 cm. Dzięki nim materiał murowy jest bardziej poręczny, a osadzanie bloczków w murze łatwiejsze. Uchwyty chronią też dodatkowo dłonie murarza przed obtarciami, podczas ustawiania kolejnego bloczka obok już wymurowanego elementu.

beton komórkowy - murowanie na cienką spoinę

Na szybsze tempo prac murarskich wpływa również wysoka dokładność wymiarowa bloczków. Dzięki temu mogą być murowane precyzyjnie na cienkie spoiny. Użycie kielni do zaprawy cienkowarstwowej sprawia, że murowanie ścian przebiega znacznie szybciej, niż z użyciem zaprawy tradycyjnej. Warstwę zaprawy o odpowiedniej grubości nanosi się praktycznie jednym ruchem ręki.

Do zalet betonu komórkowego, które usprawniają prace budowlane zalicza się również łatwość obróbki, a więc cięcia i szlifowania. Do cięcia betonu komórkowego wystarczy ręczna piła. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych maszyn. W ten sposób, niewielkim nakładem pracy można uzyskanie materiał o żądanym kształcie i murować budynki atrakcyjne pod względem architektonicznym – z zaokrąglonymi ścianami zewnętrznymi, ryzalitami, łukowymi nadprożami oraz owalnymi otworami na okna typu bulaj. Beton komórkowy umożliwia także dowolną aranżację przestrzeni wewnątrz budynku. Można z niego wymurować m.in. ściany biegnące po łuku czy walcowe klatki schodowe. Jego porowata struktura ułatwia też prace wykończeniowe, a dokładniej mówiąc stosowanie rożnego rodzaju tynków i klejów, które zachowują większą przyczepność do tego materiału niż do gładkich powierzchni.

beton komórkowy

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy