
Czym się różnią bloczki typu WU od PWU?
Bloczki oznaczone jako PWU mają pióra i wpusty, a bloczki WU to tak zwany typ wpust-wpust. Oba rodzaje elementów różnią się wyglądem, ale przede wszystkim sposobem murowania.
Bloczki oznaczone jako PWU mają pióra i wpusty, a bloczki WU to tak zwany typ wpust-wpust. Oba rodzaje elementów różnią się wyglądem, ale przede wszystkim sposobem murowania.
Wykorzystując bloczki i płytki z betonu komórkowego, można w prosty i szybki sposób stworzyć niemal dowolny kształt obudowy kominka. Co więcej – mamy pewność, że jest to rozwiązanie bezpieczne pod względem pożarowym.
Do wymurowania 1m2 ściany, niezależnie od jej grubości, zawsze potrzeba tyle samo bloczków. Bloczki z betonu komórkowego SOLBET mają różną szerokość – to ona wyznacza grubość muru – ale ich pozostałe wymiary są stałe.
Ciężar przegrody działowej istotny jest przy obliczaniu nośności stropu. Trzeba zawczasu przewidzieć w jego konstrukcji ewentualne wzmocnienia, choć pod ściany z betonu komórkowego często nie są one potrzebne.
Mury z betonu komórkowego ocieplone warstwą styropianu to najbardziej popularny rodzaj ścian zewnętrznych w naszym kraju. Najlepszym rozwiązaniem dla inwestora i wykonawcy jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń.
Beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w konstrukcjach murowych budynków gospodarczych, w tym inwentarskich. Jak dobrać materiały murowe do poszczególnych rodzajów ścian kurnika?
Izolacyjność akustyczna ścian zależy od ich gęstości oraz budowy, czyli np. kształtu elementów murowych, z których jest zbudowana ściana.
Dla materiałów budowlanych, zwłaszcza służących do budowy konstrukcyjnych części budynków, istotną cechą jest m.in. reakcja na ogień oraz odporność ogniowa. W tym względzie znakomicie sprawdza się beton komórkowy.
Wytrzymałość na ściskanie jest jedną z najważniejszych właściwości użytkowych elementów murowych. Wpływ tego parametru nie przekłada się jednak proporcjonalnie na wytrzymałość na ściskanie gotowego muru.
Beton komórkowy, jako materiał porowaty, jest bardzo dobrym izolatorem ciepła, więc wykonane z niego ściany spełniają ostre wymagania pod względem izolacyjności cieplnej.
Mimo że początki produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK) sięgają przełomu XIX i XX wieku, to wciąż pojawiają się pytania o jego sposób produkcji, o to z jakich surowców jest produkowany, a nawet, jakie reakcje chemiczne zachodzą każdym etapie jego powstawania.
Przedsiębiorstwo rodzinne państwa Grabkowskich jest dość „młode”, ale za to już funkcjonuje prężnie. Jego właściciele także nie mają wieloletniego doświadczenia zawodowego, jednak z pewnością patrzą w przyszłość i w 100% poświęcają się swojej pracy.