Inne pytania

Witam.
Uważam, że na niewiele to się zda, ponieważ nawet, jak przykryje Pan płytę plandeką, to nie zapewni Pan tego, że woda (opadowa, stopiony śnieg) zostanie odprowadzona poza płytę. Wręcz może to zalegać i wpływać pod plandekę.

Ważne, że grunt nie jest wysadzinowy, więc nie powinno to spowodować uszkodzeń tej płyty.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
To zależy od wykonawców, jeśli wykonawca wykonał ściany precyzyjnie i schludnie, to oczywiście można to w taki sposób wykańczać.
Widziałem tego typu rozwiązania w Belgii, gdzie na nieotynkowaną ścianę nanoszono tzw. szlam (chyba to była gęsta farba).
Takie wykończenie w stylu industrialnym i wyglądało to bardzo efektownie. Widziałem też wersję z wykonanym boniowaniem na spoinach, czyli zaznaczonym podziałem na bloczki i wyglądało to też bardzo efektownie.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
W obecnej chwili ściana pomiędzy segmentami posiada współczynnik U na poziomie 0,28W/m2K. Jest to o wiele więcej niż wymagają tego przepis (11W/m2K).
Jeśli jednak chciałby Pan poprawić izolacyjność termiczną, to można to wykonać np. za pomocą płyt klimatycznych lub za pomocą zabudowy z płyt G-K z ociepleniem. W tym drugim przypadku potrzeba byłaby folia paroizolacyjna.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.

Rolety można zainstalować w tzw. skrzynkach roletowych RKS. Skrzynki takie mogą stanowić element nośny lub jako nienoścny, czyli są tylko maskownicą.
Jeśli skrzynka RKS jest maskownicą, to należy ją zamocować pod nadprożem, które pełni funkcję nośną. Poniżej przedstawiam detal.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.

Do doboru grubości ocieplenia można posłużyć się poniższym wykresem:

Jeśli natomiast chodzi o różnice pomiędzy stropami, to bardziej oba stropy są stropami gęstożebrowymi, więc są porównywalne pod względem technicznym. Strop Teriva układa się na belkach stropowych, natomiast strop Ackermana nie. Strop Ackermana wymaga wykonania pełnego deskowania montażowego a strop Teriva nie. W tym wypadku kierowałbym się bardziej dostępnością systemu stropowego oraz umiejętnościami firmy wykonawczej.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą elewacją. Jakby mógł Pan sprecyzować to pytanie raz jeszcze?

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.

Można do tego wykorzystać skrzynki roletowe tzw. RKS.
Schemat montażu może wyglądać w ten sposób, jak na rysunku.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Na pewno należy odpylić ścianę. Zagruntowanie na pewno pomoże uzyskać czyste i zwarte podłoże.
Przy montażu okna warto też zrosić powierzchnie przed piankowaniem.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Należy zastosować system “ocieplenia na ocieplenie”. Niektórzy producenci mają tego typu rozwiązanie. Możliwość zastosowania na ocieplenie powinno być ujęte w aprobacie technicznej na dany system.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Zamarzająca w bloczku o dużej porowatości woda ma miejsce na zwiększenie swojej objętości na wskutek zamarznięcia. Jednak takie możliwości są ograniczone liczbą cykli zamrażania i rozmrażania oraz stopniem zawilgocenia ścian.

Tymczasem proszę obserwować strukturę materiału i w miarę możliwości unikać przyczyn permanentnego zawilgocenia bloczków.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Niewątpliwie wypełnienie tej pustki powietrznej materiałem termoizolacyjnym poprawi izolacyjność cieplną tych przegród.
Są specjalne firmy specjalizujące się tego typu usługami wdmuchiwania izolacji w pustkę powietrzną.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by, jak delikatnie siąpi murować. Natomiast jeśli mocno leje, to po pierwsze szlifowanie kolejnych warstw staje się kłopotliwe, po drugie padający deszcz wymywa zaprawę a po trzecie to murowanie jest nieprzyjemne. W zasadzie, jak mocno pada, to murowanie w jakiejkolwiek innej technologii i z innych elementów (1ceramicznych, silikatowych) też z tego względu nie wchodzi z punktu praktycznego w rachubę.

Jeśli to możliwe można użyć tymczasowych plandek na stelażu, by przynajmniej podczas murowania nie padało mocno na murowany fragment ściany.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Ten detal z reguły wykonuje się inaczej.
Element progowy tworzy się z podwaliny żelbetowej, która jest otulona izolacją termiczną w postaci polistyrenu ekstrudowanego (1np. Styroduru).
Jeśli jednak zamierza Pan użyć bloczków SOLBET, to można je zabezpieczyć za pomocą powłok i folii hydroizolacyjnych. W tym wypadku hydroizolacja powinna ze wszystkich stron odcinać dostęp wilgoci do progu.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy