System budowlany SOLBET

Budowa systemowa

System SOLBET to nowoczesna, szybka i łatwa budowa domów energooszczędnych.

Nowoczesna budowa wymaga zastosowania całego systemu. To gwarantuje, że materiały wchodzące w jego skład – zarówno murowe, jak i produkty chemii budowlanej – będą do siebie odpowiednio dopasowane pod względem właściwości technicznych. Budowa systemowa z betonu komórkowego należy do najprostszych rozwiązań, zapewniających sprawne i bezpieczne prowadzenie prac.
Oprócz bloczków, na system SOLBET Perfekt składają się prefabrykowane nadproża z betonu komórkowego, kształtki U, płytki oraz cała gama wyrobów chemii budowlanej wraz z zaprawami murarskimi. Zastosowanie kompletnego systemu budowlanego pozwala uzyskać najlepsze parametry przegród. Daje też pewność, że elementy budynku będą wykonane zgodne ze standardami dotyczącymi m.in. ochrony cieplnej i akustycznej. Budując systemowo unikniemy wielu błędów wykonawczych i usprawnimy prace budowlane.

Produkty systemowe i ich zastosowanie

Stosowane do przekrywania otworów okiennych i drzwiowych prefabrykowane belki nadprożowe SOLBET ze zbrojonego betonu komórkowego zastępują elementy wykonywane na budowie. Zbrojone prefabrykaty produkuje się z tego samego materiału co bloczki, dzięki czemu zapewniają znacznie łatwiejsze wykonawstwo oraz lepszą izolację termiczną od nadproży wykonywanych z żelbetu. Stosowanie belek nadprożowych pozwala też zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ nie wymagają one wykonywania prac zbrojarskich, deskowania czy dodatkowej mieszanki betonowej. Nie trzeba też wstrzymywać dalszych prac do czasu uzyskania pełnej wytrzymałości tych elementów konstrukcyjnych, jak ma to miejsce w przypadku żelbetowych nadproży, które powstają na budowie.

prefabrykowane nadproże

 

Kształtki U z betonu komórkowego sprawdzają się m.in. podczas wykonywania długich belek nadprożowych, konstrukcyjnych podciągów, pionowych trzpieni i słupków, np. w ściankach kolankowych. Stanowią szalunek tracony elementów konstrukcyjnych wykonanych z żelbetu. Eliminują one konieczność stosowania pełnego szalunku drewnianego, co również wpływa na przyspieszenie prac budowlanych.

kształtki U

 

Płytki z betonu komórkowego przeznaczone są m.in. do obudowy wieńca w murach jednowarstwowych. Osłaniają go od zewnątrz, stając się równocześnie jego szalunkiem traconym. Dzięki nim z zewnątrz budynku powstaje jednorodne lico ściany, a izolacyjność termiczna okolic wieńca i reszty muru są do siebie maksymalnie zbliżone. Ściana jednowarstwowa zyskuje w ten sposób optymalne parametry cieplne.

płytka solbet

 

Na system budowania SOLBET składają się również produkty chemii budowlanej – to m.in. zaprawy murarskie oraz tynkarskie, a także system ociepleń.
Systemowe produkty chemii budowlanej gwarantują nie tylko sprawne i szybkie prowadzenie prac budowlanych i wykończeniowych, ale również eliminują ryzyko błędów, wynikających z nieodpowiedniego doboru poszczególnych wyrobów.

budowa systemowa SolbetNarzędzia systemowe ułatwią i przyspieszą prace murarskie, a także gwarantują poprawne wykonanie prac murowych.

systemowe narzędzia do betonu komórkowego SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy