Organizacja budowy

Zamieszkanie w nowo wybudowanym domu – pozostałe formalności o których warto pamiętać

Zakończenie budowy, jak i jej rozpoczęcie, wymaga zatroszczenia się o odpowiednie formalności budowlane. Przy rozpoczęciu użytkowania ważne jest np. nadanie budynkowi numeru porządkowego. O co jeszcze powinniśmy zadbać, planując zamieszkanie w nowo wybudowanym domu? Nadanie numeru porządkowego Numer porządkowy budynku możemy uzyskać już na etapie planowania lub w trakcie budowy. Jeśli nie postaraliśmy się o niego wcześniej trzeba go ustalić zanim rozpoczniemy użytkowanie budynku, abyśmy mogli w nim legalnie zamieszkać. Wniosek o numer wraz z wymaganymi dokumentami, jakie trzeba załączyć, składamy [...]

Dobry wykonawca poszukiwany. Jak znaleźć ekipę budowlaną?

Aby nasz dom był ładny i funkcjonalny, do jego budowy musimy zatrudnić rzetelnych, solidnych i godnych zaufania wykonawców robót budowlanych. Zadanie nie jest łatwe, co nie oznacza, że nie wykonalne. Gdzie zatem i jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

Ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego

Ściany zewnętrzne wznoszone w jednej warstwie to przegrody, które muszą spełniać dwie funkcje jednocześnie – konstrukcyjną i izolacyjną. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby zostały wniesione z materiałów charakteryzujących się nie tylko odpowiednią wytrzymałością, ale i wysoką izolacyjnością termiczną. W tej funkcji bardzo dobrze sprawdzają się bloczki z betonu komórkowego razem z wykonanymi z tego samego materiału, uzupełniającymi elementami systemowymi.

Generalny wykonawca, czyli budowa domu z jedną firmą

Najbardziej komfortową dla inwestora metodą prowadzenia budowy domu jest powierzenie jej generalnemu wykonawcy. Jeśli zdecydujemy się na taki sposób, nie musimy martwić się praktycznie o nic, ani o zakup materiałów budowlanych, ani o wybór ekip wykonawczych czy wynajęcie sprzętu budowlanego.

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy