Artykuły

Jakie są zalety i właściwości betonu komórkowego? Jak murować z bloczków z betonu komórkowego? Jak zbudować energooszczędny dom? 

Solbet dołącza do BIMobject

Solbet dołącza do BIMobject – największej platformy z obiektami BIM na świecie

Miło nam poinformować, że dołączamy do globalnej platformy narzędzi do projektowania BIMobject. Z platformy Bimobject www.bimobject.com będzie można pobrać narzędzia do projektowania w systemie SOLBET. W pierwszej kolejności udostępniono SOLBET RevDesigner. To zaawansowane narzędzie w postaci nakładki do programu Revit. Współpracuje z Rvit’em w wersjach 16, 18 i 20. Po zainstalowaniu nakładki zagnieżdża się w menu „Dodatki Revita” i jest gotowa do użytku. Funkcje SOLBET RevDesigner pozwalają na: wprowadzanie lub zmianę dowolnych ścian na ściany z materiałów SOLBET wprowadzanie nadproży systemowych SOLBET w [...]

UWAGA !!!

Informujemy, że SOLBET Sp. z o.o. nie prowadzi sprzedaży bloczków z betonu komórkowego przez Internet, ani nie pobiera zaliczek na zakup produktów.

Solbet Politechnika Śląska

Współpraca z Politechniką Śląską

W dniu 27.08.2019. Zarząd Firmy SOLBET Sp. z o.o. podpisał umowę na dalszą współpracę z Katedrą Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej. Z gliwicką uczelnią firma SOLBET współpracuje już od wielu lat. W ramach współpracy naukowcy z Politechniki Śląskiej wykonują różnorakie badania murów. Większa część badań jest wykonywana na modelach w skali naturalnej. Na kolejne lata przewidziano badania całych struktur budynku złożonych ze ścian i stropów. To unikatowe badania prowadzone na skalę światową. Kolejna tura badań będzie wykonywana do grudnia 2023 [...]

System ociepleń

System ociepleń – sposób na ciepłe ściany i trwałą elewację

Mury z betonu komórkowego ocieplone warstwą styropianu to najbardziej popularny rodzaj ścian zewnętrznych w naszym kraju. Niezależnie od tego czy ociepla się przegrody nowego, czy też już eksploatowanego budynku, najlepszym rozwiązaniem dla inwestora, jak i wykonawcy jest zastosowanie kompletnego systemu ociepleń.

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy