Solbet Artykuły Aktualności Deklaracje środowiskowe jako wskaźnik ekologiczności ABK
Deklaracja środowiskowa produktu, artykuł, EPD

Deklaracje środowiskowe jako wskaźnik ekologiczności ABK

Zapraszamy do lektury artykułu „Deklaracje środowiskowe jako wskaźnik ekologiczności ABK”, który ukazał się na łamach magazynu Materiały Budowlane.
Artykuł poświęcony jest zagadnieniom związanym z Deklaracjami środowiskowymi produktu (EPD- Environmental Product Declaration).

Mówiąc o ekologii podczas produkcji materiałów budowlanych często patrzymy na to zagadnienie wyłącznie poprzez pryzmat emisji dwutlenku węgla (CO2). Natomiast ekologia to również racjonalne gospodarowanie dostępnymi w przyrodzie surowcami naturalnymi. Jednym z narzędzi do porównywania stopnia ekologiczności materiałów budowlanych może być deklaracja środowiskowa produktu, która obejmuje cały cykl życia wyrobu – od momentu pozyskania surowców, poprzez ich produkcję, transport, wbudowanie, aż po recykling materiałów pochodzących z rozbiórki. W artykule została przeprowadzona analiza wybranych deklaracji środowiskowych różnych producentów betonu komórkowego w tym firmy SOLBET.
Autor artykułu pokazuje na co zwrócić uwagę porównując deklaracje EPD oraz jaki wpływ ma inwestowanie w odnawialne źródła energii.

Cały artykuł można znaleźć pod adresem: https://www.materialybudowlane.info.pl/pl/15363. Zapraszamy do lektury!


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy