Solbet Artykuły Organizacja budowy Zakup materiałów budowlanych – czy warto robić zakupy przed sezonem budowlanym?

Zakup materiałów budowlanych – czy warto robić zakupy przed sezonem budowlanym?

Zakup materiałów budowlanych najlepiej jest zaplanować wcześniej, aby na czas zostały dostarczone na budowę. Dobrze też kupić od razu cały potrzebny asortyment potrzebny do skończenia określonego etapu, aby nie jechać do składu budowlanego na przykład po kilka sztuk boczków.

W dzisiejszych czasach nie ma problemu z dokupieniem brakującego materiału. Jednak ich brak powoduje niepotrzebne przestoje oraz generuje niepotrzebne koszty związane z ich transportem. Dlatego zakup materiałów budowlanych najlepiej jest zaplanować z wyprzedzeniem. Warto zawczasu przemyśleć i skalkulować, ile czego nam będzie potrzeba i zakupić od razu. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych wizyt w składzie budowlanym. Zaoszczędzimy również nasz czas i pieniądze, ponieważ kupując hurtowo możemy liczyć na większe rabaty.

Kiedy zaplanować zakup materiałów budowlanych?

Materiały budowlane, produkty i surowce dobrze jest kupować zimą, kiedy to branża budowlana lekko zamiera. Wtedy możemy dokonać zakupów po atrakcyjnych cenach, ponieważ producenci, nie chcąc robić przestojów produkcyjnych, wprowadzają promocje i obniżki, a składy budowlane wyprzedają towar po kosztach, aby nie magazynować nadmiernych ilości przez kilka miesięcy. Jednak może pojawić się problem z przechowywaniem materiałów zakupionych przed sezonem. Dlatego warto wybrać taki skład, który przetrzyma nam w depozycie zakupione materiały i przewiezie je na plac budowy w wyznaczonym terminie. Zakup materiałów budowlanych zimą jest także uzasadniony tym, że budowy najczęściej rozpoczynają się wiosną. Jednak budując dom z materiałów popularnych, nie musimy spieszyć się z ich zakupem, ponieważ są one ogólnodostępne i profesjonalne składy budowlane dbają, żeby były zawsze dostępne.

Co warto kupić zimą?

Nie wszystko warto kupić zimą. Jednak spokojnie możemy zainwestować w pręty zbrojeniowe oraz materiały ścienne, np. bloczki z betonu komórkowego. Warto również kupić systemy ścienne, dachówki i stolarkę okienną oraz drzwiową. Planując zakup materiałów budowlanych w tym czasie nie warto natomiast zaopatrywać się w zaprawy, styropian i wełnę mineralną. Zaprawy mogą się łatwo przeterminować, zamoknąć i stwardnieć, wełna – zawilgotnieć, a styropian – jest uciążliwy w przechowywaniu ze względu na jego dużą objętość i małą wagę.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy