Solbet Artykuły „Dobra szkoła SOLBET” – zakończyliśmy cykl szkoleń w CKZ.

„Dobra szkoła SOLBET” – zakończyliśmy cykl szkoleń w CKZ.

W dniach 1, 8 i 9 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego w Warszawie prowadziliśmy szkolenia dla nauczycieli mazowieckich szkół branżowych i techników o kierunku budowlanym. Tytuł projektu to „Dobra szkoła SOLBET. Budowanie z betonu komórkowego”.

Każde szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria obejmowała ogólne zagadnienia związane ze specyfiką materiału i z technologią murowania ścian z betonu komórkowego. Podczas praktyki kilkuosobowe grupy własnoręcznie budowały model ściany, z uwzględnieniem takich elementów jak: narożniki, otwór okienny z prefabrykowanym nadprożem SOLBET, przemurowanie ścian nośnych, kotwienie ściany działowej, warstwa wyrównawcza z płytek, zbrojenie spoin podokiennych. Zwieńczeniem odbytego kursu były imienne certyfikaty.

Nauczyciele z dużym entuzjazmem podeszli do projektu. Świetnie radzili sobie zarówno z narzędziami (piła widiowa, paca do szlifowania, kielnia do cienkich spoin), jak i z detalami budowlanymi, z którymi musieli się zmierzyć w boksach szkoleniowych. Bardzo dziękujemy całej ekipie CKZ za zaangażowanie i sympatyczną atmosferę! Liczymy na to, że uczniowie, którzy teraz pod okiem przeszkolonej kadry sami nabywać będą doświadczenia z naszym materiałem, opuszczą mury szkolne bogatsi o przydatną w budowlance wiedzę i umiejętności obcowania z betonem komórkowym. Będziemy monitorować postępy.

Powodzenia i do zobaczenia!

OBEJRZYJ ZDJĘCIA W GALERII NAD TEKSTEM


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy