Solbet Artykuły Trendy w budownictwie Rozwiązania systemowe na rzecz energooszczędności – system ociepleń i nie tylko

Rozwiązania systemowe na rzecz energooszczędności – system ociepleń i nie tylko

Aby dom był ciepły i energooszczędny, warto w trakcie budowy skorzystać z rozwiązań systemowych, takich jak np. system ociepleń. Zastosowanie produktów systemowych zapewnia odpowiednie wykonanie prac i najlepsze parametry wykonywanych przegród i ich poszczególnych warstw. 

 

Rozwiązania systemowe to zestawy materiałów budowlanych, będących względem siebie kompatybilne. Służą do wykonania określonych elementów budynku. Dzięki swej kompleksowości oraz dopasowaniu ułatwiają montaż i wykonawstwo. Nie tylko przyspieszają wybór materiałów i późniejszą pracę, ale także minimalizują ryzyko powstających w trakcie realizacji błędów. Najważniejszym celem podczas budowy domu energooszczędnego jest wybudowanie przegród minimalizujących ucieczkę ciepła z ogrzewanych pomieszczeń, dlatego rozwiązania systemowe odgrywają bardzo istotną rolę podczas wznoszenia budynków w tym standardzie. Dzięki nim powstaną one z jednorodnych, trwałych i ciepłych produktów. Na system składają się materiały podstawowe, chemii budowlanej i montażowe.

Ucieczka ciepła

Straty ciepła w budynku występują nie tylko na dużych, niezaizolowanych odpowiednio powierzchniach, ale w znacznej mierze na połączeniu poszczególnych elementów. Odpowiadają za to niedokładności wykonania, ale również niedopasowanie do siebie produktów. Zabezpieczeniem będzie wówczas wybór rozwiązań systemowych. Zestaw elementów bazowych, montażowych, łączeniowych, a często i wykończeniowych będzie pochodził od jednego producenta, który daje nam na swe produkty gwarancję, dlatego działając kompleksowo możemy być spokojni o efekt. Niejednokrotnie odnosi się to także do estetyki wykończenia, jak choćby przy systemie ciepłej elewacji. Zestawy produktów gwarantują izolację termiczną i przeciwwilgociową, a dotyczą wykonania ścian zewnętrznych, fundamentowych, stropów itd. Obejmują one elementy stosowane zarówno w technologii murowanej, prefabrykowanej oraz szkieletowej.

System ociepleń

Ma zasadnicze znaczenie dla budowy domów energooszczędnych. System ociepleń składa się z elementów służących do kompleksowego wykonania izolacji cieplnej przegród zewnętrznych. Jeśli chodzi o ściany mówimy tu o zastosowaniu technologii dwuwarstwowej. Ponadto znajdziemy system ociepleń służący do wykonania pokrycia dachowego. W jego skład wchodzi materiał pokryciowy, izolacja połaci, a czasem dodatkowo instalacja solarna do mocowania w dachu. Dzięki rozwiązaniom systemowym możemy też zbudować komin, wykonać elewację, podłogi, balkony i tarasy, a zastosowane komplety produktów zagwarantują nam, że miejsca te będą idealnie zaizolowane i nie staną się potencjalnymi mostkami termicznymi budynku. Pełną gwarancję da nam oczywiście profesjonalny montaż elementów systemu. Jednak sam wybór kompleksowych rozwiązań, które są profesjonalnie dobrane pod względem parametrów, wytrzymałości i funkcji, sprawi, że nawet średniej klasy wykonawca będzie miał ułatwione zadanie, gdyż produkty systemowe z założenia mają uprościć montaż i zminimalizować szansę na popełnienie błędu w trakcie budowy.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy