Solbet Artykuły Zalety ścian jednowarstwowych

Zalety ścian jednowarstwowych

Ściany jednowarstwowe nie wymagają zewnętrznej warstwy termoizolacji, więc uwalniają nas od związanych z tym kosztów i kłopotów organizacyjnych. Takie rozwiązanie ma też szereg innych zalet użytkowych.

Podstawowym atutem ścian jednowarstwowych jest to, że nie trzeba ich ocieplać. Wystarczy otynkować elewację. To zdecydowanie prostsze i szybsze niż praca, jakiej wymaga ściana z ociepleniem – najpierw murowanie, potem montaż ocieplenia i wykończenie fasady. W czasach problemów ze znalezieniem fachowców, jest to też rozwiązanie tańsze i mniej stresogenne dla inwestora.

Jakie jeszcze kwestie, poza uproszczeniem budowy, przemawiają za ścianami jednowarstwowymi? W przypadku ścian z betonu komórkowego, najważniejsze z nich to:

  • skrócenie czasu realizacji,
  • niższe koszty budowy przy zachowaniu znakomitych właściwości eksploatacyjnych budynku,
  • zdrowy mikroklimat pomieszczeń ze względu na otwartość dyfuzyjną przegród,
  • komfort termiczny – bloczki z betonu komórkowego odmiany 350 SOLBET Ideal to najcieplejszy materiał ścienny,
  • brak mostków termicznych dzięki zastosowaniu materiałów systemowych – nadproży, płytek, zapraw cienkowarstwowych (to bardzo ważne, żeby przy stawianiu ścian jednowarstwowych korzystać z kompleksowego systemu budowy SOLBET),
  • mniejsza niż przy pracach ociepleniowych wrażliwość robót na warunki atmosferyczne, np. możliwość prowadzenia prac w temperaturze ok. 0 stopni (przy użyciu zaprawy zimowej SOLBET 0.7),
  • łatwość wykończenia elewacji oraz montażu stolarki otworowej.

Pamiętajmy, że w przypadku ścian jednowarstwowych niezwykle istotna jest staranność prac i dbałość o detale. Każda fuszerka może pogorszyć parametry gotowej przegrody, a nie zasłonimy jej później ociepleniem.

 

 

 


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy