Solbet Artykuły Nowy Solbet One

Nowy Solbet One

Od kwietnia w naszej ofercie dostępny będzie nowy bloczek do ścian działowych o dwukrotnie większej niż dotychczas wysokości – 48 cm. Na 1 m2 ściany wystarcza teraz 3,5 sztuki. Długość elementu odpowiada klasycznemu modułowi i wynosi 59 cm, natomiast szerokość to optymalne dla ścian działowych 12 cm.

Dzięki podwojeniu wysokości, można znacznie szybciej prowadzić prace murarskie we wnętrzu budynku, a tym samym przyśpieszyć etap prac wykończeniowych – tym bardziej, że do murowania używa się zaprawy do cienkich spoin, więc praktycznie nie mamy do czynienia z wilgocią technologiczną. Zaprawą, ze względu na gładkie powierzchnie, wypełnia się zarówno spoiny poziome, jak i pionowe muru.

Pomimo dużego gabarytu, bloczki nie są ciężkie. Solbet One odmiany 500 waży ok. 20,6 kg, a odmiany 600 ok. 24,4 kg. Nie potrzeba zatem maszyn wspomagających podawanie i montaż elementów. Również do obróbki bloczków Solbet One, podobnie jak innych naszych elementów z betonu komórkowego, wystarczają klasyczne, proste narzędzia.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy