Ściany jednowarstwowe

Witam.
Bloczki SOLBET Ideal są linią produktów, które stosuje się na ściany jednowarstwowe bez ocieplenia. Bloczki Ideal są tylko w klasie gęstości 400.

Natomiast bloczki SOLBET Optimal to bloczki, z których wykonuje się ściany z ociepleniem, ściany wewnętrzne nośnie i działowe. Jest to cała gama wyrobów o różnych wymiarach i różnych klasach gęstości.

Bloczek Ideal 42x24x59, jeśli jest w klasie gęstości 400 i zapewnia współczynnik U dla ściany wynosi 0,23 W/m2K., więc nadaje się na ścianę jednowarstwową. 

Jeśli jest to bloczek o takich wymiarach i jest oznaczony jako Optimal, to nie będzie się nadawać na ściany bez ocieplenia.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Witam.
Przy budowie ścian jednowarstwowych należy wykonać to w taki sposób, by nie było mostków termicznych. Czyli po pierwsze należy bloczki Ideal murować na zaprawie do cienkich spoin. Po drugie, wieniec i inne miejsca, należy wykonać zgodnie z zaleceniami.

Poniżej przedstawiam np. detal wykonania wieńca i jak go należy wykonać, by nie było mostków termicznych. Osobom zainteresowanym budowaniem w naszym systemie udzielamy wsparcia technicznego. Najlepiej oglądnąć film szkoleniowy, jak budować w systemie SOLBET i ew. przeglądnąć niektóre detale w Atlasie detali konstrukcyjnych i będzie się wszystko wiedzieć, jak i co należy rozwiązać.

Dla ściany z bloczków Ideal uzyska Pan współczynnik U=0,23 W/m2K.

Jak wiele technologii, tak wiele zdań. Tak samo jest w tym względzie, są zwolennicy ścian jednowarstwowych i zwolennicy ścian z ociepleniem. Znam inwestorów, którzy sobie bardzo chwalą walory domu wybudowanego ze ścianami jednowarstwowymi.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Ścianę jednowarstwową najlepiej murować za pomocą zaprawy cienkowarstwowej. Po nałożeniu zaprawy i ustabilizowaniu bloczka grubość spoiny praktycznie wynosi 1 mm. W ten sposób spoiny nie wpływają na pogorszenie izolacyjności wymurowanej ściany.

Pozdrawiam

Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy