Solbet FAQs Ściany Jakie bloczki wybrać na ścianki działowe i ściany fundamentowe?

Jakie bloczki wybrać na ścianki działowe i ściany fundamentowe?

Zadane pytanie:

Ściany działowe: Na wstępie chciałbym podziękować za podpowiedź odnośnie ścian zewnętrznych na mój dom,,to były bloczki Solbet Optimal 24 cm kl. gęstości 600-tylko jakiej grubości użyć styropianu lub wełny. Kolejne moje pytanie jakich i o jakich wymiarach użyć bloczków na ścianki działowe i ściany fundamentowe.

Odpowiedź Solbet:

Bardzo proszę, cieszę się, że mogłem pomóc.
W odpowiedzi na pierwsze pytanie załączam poniżej wykres, który może się przydać, przy rozważaniach na temat grubości izolacji termicznej, jaką należy zastosować.

Jeśli chodzi o ściany działowe, to proponuję zastosować bloczki o grubości 12 cm.

Ściany fundamentowe zazwyczaj wykonuje się z bloczków betonowych. Pod ścianę 24 najlepiej wykonać ścianę z bloczków o tej samej grubości. Ważne jest by ściana naziemna opierała się na szerokości nie mniejszej niż 2/3 swojej szerokości.

Jeśli natomiast budynek jest podpiwniczony, to można wykonać ściany piwnic z bloczków SOLBET i również proponuję zastosować bloczki SOLBET Optimal o klasie gęstości 600 i szerokości 24 cm, z tym, że bez profilowania na pióra i wpusty. Ściany piwnic powinny być murowane z wypełnieniem spoin pionowych.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy