Solbet FAQs Ocieplenie Czy brak zabezpieczeń podczas ocieplania budynku styropianem może prowadzić do problemów z wilgocią?

Czy brak zabezpieczeń podczas ocieplania budynku styropianem może prowadzić do problemów z wilgocią?

Zadane pytanie:

Ocieplenie budynku: Firma ocieplająca budynek ułożyła 3 miesiące temu styropian i siatkę i na tym zakończyła na razie termoizolację. Brak zabezpieczeń w okolicy parapetów, balkonów i na górze budynku, woda z dachu i padający deszcz mają swobodny dostęp do wszystkich warstw ocieplenia i zapewne dostają się pomiędzy nie. Na ile niebezpieczny jest taki stan, czy można się spodziewać wilgoci w mieszkaniach, biorąc pod uwagę duże ilości wody, które spływały po takich ścianach budynku?

Odpowiedź Solbet:

Witam,
Jeśli woda z dachu nie jest odprowadzona i nie ma zakrytych miejsc, gdzie woda mogłaby wniknąć pod styropian, to może być kiepsko.
Proponuję po pierwsze odprowadzić wodę z dachu za pomocą rynien i rur spustowych. Po drugie proszę też zabezpieczyć parapety. Można to zrobić np. za pomocą folli izolacyjnej (1takiej, która była układana pod pierwszą warstwą bloczków). Pozostawienie na działanie warunków atmosferycznych warstwy kleju na siatce nie zaszkodzi. Zacinająca woda opadowa może zwilżyć klej ale będzie to powierzchowne i wilgoć szybko odparuje z tej warstwy.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy