Solbet FAQs Ściany jednowarstwowe Czy zastosować bloczki Solbet Ideal 42cm w domu z stropem na poddaszu?

Czy zastosować bloczki Solbet Ideal 42 cm w domu z stropem na poddaszu?

Zadane pytanie:

Jaki system wybrać? Mam dylemat odnośnie systemu budowy mojego domu. Domek o pow. ok.130 m2 z poddaszem użytkowym. Chciałbym na poddaszu wylać strop żelbetonowy i budować w systemie Solbet Ideal 42 cm bez docieplenia. Czy istnieje obawa że wystąpi przemarzanie w miejscach gdzie będą wieńce a ściana będzie miała tam tylko 25 cm? Jeśli tak to jaki system budowy będzie lepszy? Proszę o poradę.

Odpowiedź Solbet:

Przy budowie ścian jednowarstwowych należy wykonać to w taki sposób, by nie było mostków termicznych. Czyli po pierwsze bloczki SOLBET Ideal należy murować na zaprawie do cienkich spoin. Po drugie, wieniec i inne miejsca, należy wykonać zgodnie z zaleceniami projektanta. Może on podać rozwiązania, które my rekomendujemy.

Poniżej przedstawiam np. detal wykonania wieńca i jak go należy wykonać, by nie było mostków termicznych. Osobom zainteresowanym budowaniem w naszym systemie udzielamy wsparcia technicznego. Najlepiej oglądnąć film szkoleniowy, jak budować w systemie SOLBET i ew. przeglądnąć niektóre detale w Atlasie detali konstrukcyjnych i będzie się wszystko wiedzieć, jak i co należy rozwiązać.

Dla ściany z bloczków Ideal uzyska Pan współczynnik U=0,20 W/m2K, co spełnia wymagania przepisów.

Jak wiele technologii, tak wiele zdań. Tak samo jest w tym względzie, są zwolennicy ścian jednowarstwowych i zwolennicy ścian z ociepleniem. Znam inwestorów, którzy sobie bardzo chwalą walory domu wybudowanego ze ścianami jednowarstwowymi.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy