Solbet FAQs Bloczki Jaką grubość ścian zewnętrznych wybrać przy rozbudowie domu?

Jaką grubość ścian zewnętrznych wybrać przy rozbudowie domu?

Zadane pytanie:

Grubość ścian zewnętrznych: chcę rozbudować do wewnątrz ścianę zewnętrzną wykonaną 40 lat temu z cegły cementowej własnej produkcji. Grubość ściany 120 mm. Ściana stanowi część tzw. przybudówki domu z bali. W pomieszczeniach remontowanej przybudówki planuję zlokalizować łazienkę, sień, pomieszczenie gospodarcze i kuchnię. Budynek będzie zamieszkiwany przez cały rok. Uprzejmie proszę o podanie optymalnego rozwiązania z zastosowaniem bloczków z betonu komórkowego. Dopuszczam również możliwość konfiguracji bloczki + styropian.

Odpowiedź Solbet:

Gdyby to miałoby być wykonywane od nowa, to proponuję na ściany zewnętrzne bez ocieplenia zastosować bloczki SOLBET Ideal o grubości 42 cm. Dla takich ścian uzyskuje się współczynnik przenikania ciepła U=0,20 W/m2K, co spełnia wymagania przepisów. Powinny być one murowane na cienką spoinę.
Natomiast jeśli chodzi o ściany z ociepleniem, to proponuję zastosować bloczki SOLBET Optimal o grubości 24 cm i klasie gęstości 500 lub 600. Można też je wymurować na zaprawę murarską do cienkich spoin. Tego typu mury należy ocieplić styropianem lub wełną mineralną o grubości minimum 12 cm, by spełnić wymagania przepisów. Jeśli chodzi o ściany działowe, to proponuję bloczki 12 cm lub bloczki SOLBET One 12 cm.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy