Solbet FAQs Bloczki Jaki rodzaj bloczków Solbet wybrać, aby nie było konieczności używania kleju do spoin pionowych?

Jaki rodzaj bloczków Solbet wybrać, aby nie było konieczności używania kleju do spoin pionowych?

Zadane pytanie:

Jaki rodzaj Solbetu wybrać, żeby nie było konieczności używania kleju do spoin pionowych? Buduje dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 150m.

Odpowiedź Solbet:

Do budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego można zastosować bloczki do wykonania ścian z ociepleniem lub ścian jednowarstwowych bez ocieplenia. Jeśli ściany będą z ociepleniem, to proponuję wybrać boczki SOLBET Optimal profilowane na pióra wpusty lub bez profilowania, o grubości 24cm i klasie gęstości 600 lub 500.

Można zastosować boczki profilowane na pióra i wpusty lub bez profilowania. Z bloczków profilowanych na pióra i wpusty ściany muruje się bez wypełnienia spoin pionowych, ale uwaga(!) należy wypełnić spoiny pionowe w miejscach, gdzie nie ma połączenia na pióra i wpusty – czyli w narożach i w miejscach, gdzie wmurowuje się bloczki ucięte. Natomiast z bloczków bez profilowania lub profilowanych na wpust-wpust należy wypełniać zaprawą spoiny pionowe. Oczywiście, w obu przypadkach spoiny poziome powinny być wypełnione.

Jeśli ściany mają być jednowarstwowe, to należy wybrać bloczki SOLBET Ideal o grubości 42cm. Bloczki SOLBET Ideal są profilowane i są produkowane w klasie gęstości 350. Należy je murować na zaprawę murarską do cienkich spoin. Proponuję zastosować zaprawę murarską SOLBET do betonu komórkowego cienkowarstwową 0.1 lub 0.2.

Oprócz systemu elementów murowych z betonu komórkowego produkujemy również chemię budowlaną: zaprawy, kleje do ociepleń, tynki cementowo-wapienne i gipsowe. Proponuję zastosować cały system: zaprawę do cienkich spoin 0.1 lub 0.2, oraz system ocieplenia SOLBET Termo: klej do styropianu, klej do siatki zbrojącej oraz tynk zewnętrzny i tynk wewnętrzny wraz ze środkami gruntującymi.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy