Solbet FAQs Konstrukcja Czy bloczki Optimal P+W są optymalnym wyborem dla ścian zewnętrznych w budynku parterowym z garażem?

Czy bloczki Optimal P+W są optymalnym wyborem dla ścian zewnętrznych w budynku parterowym z garażem?

Zadane pytanie:

Konstrukcja ściany z ociepleniem: Czy jest to optymalne rozwiązanie dla parterowego budynku mieszkalnego ze stropem nieużytkowym Teriva i wydzielonym garażem: – ściany zewnętrzne budynku mieszkalnego: Optimal P+W gr. 300, gęstość 400 docieplenie 100 mm – ściany zewnętrzne garażu oraz ściana pomiędzy garażem i budynkiem: Optimal P+W gr. 300, gęstość 400 bez docieplenia – ściany wewnętrzne nośne: Optimal W gr. 240 kl. 600. Czy też lepiej jest zastosować do wszystkich ścian bloczki Optimal P+W gr. 240 gęstość 600, dla budynku z dociepleniem 120 mm, a dla garażu bez docieplenia? Czy wymienione materiały są dostępne?

Odpowiedź Solbet:

Witam,
Jeśli ściana jest z ociepleniem, to w zasadzie nie ma konieczności stosowania bloczków klasy gęstości 400, ponieważ i tak za izolację termiczną odpowiada styropian lub wełna mineralna. I faktycznie w tym wypadku szerokość 24cm jest optymalna.
Garaż można wybudować bez ocieplenia i wtedy zastosować klasę gęstości 400. Na ścianę pomiędzy garażem a częścią mieszkalną również sugeruję zastosować klasę gęstości 400 i szerokości 30cm.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy