Solbet FAQs Bloczki Jakie bloczki Solbet do budowy ścian piwnic pod gruntem i jaka powinna być ich grubość?

Jakie bloczki Solbet do budowy ścian piwnic pod gruntem i jaka powinna być ich grubość?

Zadane pytanie:

Grubość ścian piwnicy: Czy bloczki SOLBET IDEAL o gr 42cm nadają się do budowania ścian piwnic które są częściowo pod gruntem, podpiwniczone? Czy lepiej zastosować bloczki Solbet OPTIMAL i tutaj moje kolejne pytanie ściany nośne na wyższej kondygnacji będą miały gr, 44 cm jaka zastosować grubość i odmianę czy U będzie 0,3 i czy należny zastosować jakaś izolacje?

Odpowiedź Solbet:

Witam,
Bloczki z betonu komórkowego (1zarówno Ideal jak i Optimal) nadają się do budowy piwnic. Warunek jest taki, że powinny to być bloczki murowane z wypełnieniem spoin czołowych (1pionowych). Powinny więc to być bloczki bez profilowania na pióra i wpusty.

Do ścian piwnic w praktyce stosuje się bloczki SOLBET Optimal o grubości dopasowanej do ścian parteru. Ściany piwnic powinny mieć minimum 2/3 szerokości ścian na nich murowanych.

Na ściany parteru proponuję zastosować bloczki SOLBET Ideal 42cm. Osiągnie Pan dla ściany jednowarstwowej współczynnik U=0,23W/m2K. Taki wynik bez dodatkowego ocieplenia.

Jeśli będą takie ściany, to ściany piwnic powinny być wymurowane z bloczków SOLBET Optimal o szerokości 30cm. Proponuję bloczki bez profilowania na pióra i wpusty, w klasie gęstości 600.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy