Solbet FAQs Inne pytania Czy można połączyć elewację z bloczków Solbet o różnych grubościach?

Czy można połączyć elewację z bloczków Solbet o różnych grubościach?

Zadane pytanie:

Elewacja zewnętrzna i strop: Mam zamiar budować dom z bloczka komórkowego Solbet. Będzie to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Na pierwszą elewację mam zamiar zastosować bloczek komórkowy 30x24x59 (jaka gęstość?), a na drugą 24x24x59 (gęstość 600) plus ocieplenie (styropian-jaka grubość?). Takie są moje zamiary, żeby wzmocnić pierwszą elewację, gdyż planuję wyłożyć oba stropy (teriva lub akerman, czym one się różnią i który zastosować?). Czy mogę zastosować takie połączenie elewacji o różnej grubości?

Odpowiedź Solbet:

Połączenie murów z bloczków z betonu komórkowego o różnej grubości jest bardzo proste. Wystarczy przewiązać mury ze sobą zapewniając prawidłowe przewiązanie bloczkow, które powinno wynosić minimum 10cm. Taka jest zasada.

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniej grubości termoizolacji to można posłużyć się poniższym wykresem:

Jeśli natomiast chodzi o różnice pomiędzy stropami, to oba stropy są stropami gęstożebrowymi, więc są porównywalne pod względem technicznym. Strop Teriva układa się na belkach stropowych, natomiast strop Ackermana nie. Strop Ackermana wymaga wykonania pełnego deskowania montażowego a strop Teriva nie. W tym wypadku kierowałbym się bardziej dostępnością systemu stropowego oraz umiejętnościami firmy wykonawczej.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy