Solbet Ściany Ściany działowe: Na wstępie chciałbym podziękować za podpowiedz odnośnie ścian zewnętrznych na mój dom,to były bloczki Solbet optimal 24 cm kl.gęst 600-tylko jakiej grubości użyć styropianu lub wełny. Kolejne moje pytanie jakich i o jakich wymiarach użyć bloczków na ścianki działowe i ściany fundamentowe.

Witam.
Bardzo proszę.

W odpowiedzi na pierwsze pytanie załączam poniżej wykres, który może się przydać, przy rozważaniach na temat grubości izolacji termicznej, jaką należy zastosować.

Jeśli chodzi o ściany działowe, to proponuję zastosować bloczki o grubości 12cm.

Ściany fundamentowe zazwyczaj wykonuje się z bloczków betonowych. Pod ścianę 24 najlepiej wykonać ścianę z bloczków o tej samej grubości. Ważne jest by ściana naziemia opierała się na szerokości nie mniejszej niż 2/3 swojej szerokości.

Jeśli natomiast budynek jest podpiwniczony, to można wykonać ściany piwnic z bloczków SOLBET i również proponuję zastosować bloczki SOLBET Optimal o klasie gęstości 600 i szerokości 24cm, z tym, że bez profilowania na pióra i wpusty. Ściany piwnic powinny być murowane z wypełnieniem spoin pionowych.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy