Solbet FAQs Zaprawa Czy można łączyć bloczki silikatowe i beton komórkowy Solbet za pomocą kleju na cemencie białym?

Czy można łączyć bloczki silikatowe i beton komórkowy Solbet za pomocą kleju na cemencie białym?

Zadane pytanie:

Zaprawa do betonu komórkowego i silikatów: Jako pierwszą warstwę na fundamencie chcę dać bloczki z silikatów na zaprawie zwykłej (tylko pierwsza warstwa), reszta domu będzie murowana z betonu komórkowego na klej. Czy do połączenia silikatu i bloczku Solbet mogę użyć kleju do betonu komórkowego na cemencie białym? I drugie pytanie, w związku z różnicą wymiarów silikatu i betonu komórkowego niektóre spoiny pionowe będą się spotykały ,lub przewiązanie będzie mniejsze niż 10 cm. Czy tak może być?

Odpowiedź Solbet:

Nie wiem z czego wynika to rozwiązanie, bowiem nie ma potrzeby wykonywania pierwszej warstwy z silikatów. Można jako pierwszą warstwę również zastosować bloczki SOLBET, murując je na zaprawie cementowej, by można było zniwelować nierówności ściany fundamentowej. Jest to rozwiązanie nawet wskazane, ponieważ pierwsza warstwa muru z betonu komórkowego będzie stanowiła odpowiednią izolacyjność cieplną w strefie przyziemia (w kierunku pionowym i poziomym).

Na wielu budowach z innych materiałów murowych na pierwszą warstwę wykonawcy stosują bloczki z betonu komórkowego, by zastosować wyroby o najlepszej izolacyjności cieplnej w strefie przyziemia.

Jeśli chodzi o przemurowanie, to minimalne przewiązanie dla bloczków o wysokości 24 cm nie może być mniejsze niż 10 cm. Należy więc odpowiednio dociąć bloczki z betonu komórkowego, by spełnić ten warunek.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk
Product Manager SOLBET

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy