Solbet Artykuły Aktualności SOLBET Platynowym Sponsorem VI Międzynarodowej Konferencji Betonu Komórkowego

SOLBET Platynowym Sponsorem VI Międzynarodowej Konferencji Betonu Komórkowego

W dniach 3-6 września 2018 r. w Poczdamie w Niemczech odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja Autoklawizowanego Betonu Komórkowego (ABK). Wydarzenie to będzie miejscem spotkania wybitnych ekspertów, inżynierów oraz naukowców z różnych krajów świata, którzy w trakcie czterech konferencyjnych dni zaprezentują swoje badania na temat autoklawizowanego betonu komórkowego, podzielą się wiedzą oraz nowinkami, a także omówią najważniejsze zagadnienia dotyczące produkcji, właściwości i zastosowania tego nowoczesnego materiału budowlanego.

Firma SOLBET, czołowy producent autoklawizowanego betonu komórkowego w Polsce została Platynowym Sponsorem Międzynarodowej Konferencji ABK w Poczdamie. Poprzednia edycja spotkania, która odbyła się w 2011 r. w Polsce zgromadziła blisko 300 naukowców, inżynierów, architektów oraz przedstawicieli kadry zarządzającej największych światowych koncernów betonu komórkowego z 30 krajów świata. SOLBET pełnił wówczas dodatkową rolę gospodarza, przyjmując w Solcu Kujawskim, na terenie swojego macierzystego i zarazem największego w Europie zakładu produkującego elementy ścienne z betonu komórkowego, światowych przedstawicieli branży ABK.

Miejscem wydarzeń tegorocznej edycji Międzynarodowej Konferencji ABK będzie Uniwersytet Poczdamski. Podczas wielogodzinnych spotkań i wykładów zostaną omówione zagadnienia związane m.in. z najnowszymi trendami w budownictwie, innowacjami w produkcji autoklawizowanego betonu komórkowego, właściwościami fizycznymi tego materiału oraz globalnymi wyzwaniami dla badań i inżynierii budowlanej z autoklawizowanego betonu komórkowego.
Wśród prelegentów wystąpią również przedstawiciele polskiego grona ekspertów – m.in. naukowcy z Politechniki Śląskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Betonów (SPB). Nie zabraknie także delegatów firmy SOLBET, którzy wymienią się ze specjalistami branży ABK z pozostałych krajów zdobytą na przestrzeni wielu lat wiedzą i doświadczeniami w pracy z autoklawizowanym betonem komórkowym.

Strona konferencji to:
http://www.6icaac.com/


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy