Solbet Artykuły Aktualności 68. Krynicka Konferencja Naukowa
Politechnika Śląska w Gliwicach
Politechnika Śląska w Gliwicach
SOLBET- 69. Konferencja Krynicka
Politechnika Sląska w Gliwicach- Badania murów
Politechnika Śląska- Konferencja

68. Krynicka Konferencja Naukowa

W Gliwicach, na Politechnice Śląskiej w dniach 24 – 28 września 2023 odbyła się 68. Krynicka Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB. Konferencje krynickie mają już kilkudziesięcioletnią historię i gromadzą wielu specjalistów w dziedzinie budownictwa.
Tradycyjnie konferencja składała się z dwóch części problemowej i ogólnej. Część problemowa dotyczyła wyzwań budownictwa na terenach górniczych, pogórniczych i zdegradowanych. Wygłoszono 101 referatów z zakresu budownictwa hydrotechnicznego, budownictwa ogólnego, fizyki budowli, geotechniki, inżynierii przedsięwzięć budowlanych, inżynierii komunikacyjnej i środowiskowej, konstrukcji betonowych i metalowych, mechaniki konstrukcji materiałów i niezawodności konstrukcji. W programie nie zabrakło również sesji plakatowej dla studentów, młodych naukowców.
Ważną częścią konferencji był Jubileusz 90 lecia Prof. Włodzimierza Starosolskiego zorganizowany w dzień budowlańca tj. 25 września 2023 r.
Na konferencji nie zabrakło również firmy SOLBET, która już od dziesięciu lat ściśle współpracuje z Politechniką Śląską, czego efektem są prowadzone badania murów z betonu komórkowego na skalę światową, udział w konferencjach zarówno w Polsce jak i za granicą z wieloma referatami oraz co najmniej 177 publikacji.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy