Solbet Chemia budowlana Tynk na gazobetonie: Postawiłem altankę z pustaków gazobetonu. Wszelkie prace staram wykonywać sam .Miła satysfakcja. Mam pytanie na które szukam odpowiedzi , gdyż jestem w tych sprawach laikiem.Po wykonaniu wszystkich prac w środku ,przyszedł czas na otynkowanie altanki na zewnątrz.Nie ukrywam że chciałbym to zrobić niezbyt dużym kosztem, tynk miałby być gładki najlepiej cementowo -wapienny,pomalowany na biało.Szukając porad w internecie spotkałem się z różnymi opiniami o tynkowaniu gazobetonu.Prośiłbym o poradę fachowca jak należało by to zrobić aby tynk z czasem nie odpadł. Jak należy zrobić to fachowo przez amatora laika. Dziękuje za poradę .

Witam.
Na mineralny materiał najlepszy jest mineralny tynk, który umożliwi przenikanie pary wodnej w kierunku na zewnątrz. Można do tego użyć naszych produktów, które są tynkami mineralnymi.

Jeśli tynk będzie cienkowarstwowy, to zalecamy zastosowanie wcześniej siatki tynkarskiej z włókna szklanego z klejem.

Jeśli natomiast tynk będzie grubości minimum 10mm, to siatkę z klejem należ wkleić tylko w narożach otworów (1tak jak pokazuje to ilustracja poniżej), a pozostałą powierzchnię tynkuje się bezpośrednio. Takim tynkiem, który można zastosować w ten sposób jest np. nasz tynk cementowo-wapienny 5,1.


Ilustracja: wzmocnienie powierzchni tynkowanej w narożach otworów

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk

Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy