Solbet Artykuły Aktualności SOLBET na konferencji Nowe Oblicze BIM

SOLBET na konferencji Nowe Oblicze BIM

W dniu 14. listopada w centrum konferencyjnym muzeum POLIN odbyła się III konferencja Nowe Oblicze BIM. Organizatorem konferencji była firma WSC Witold Szymanik i S-ka.

Konferencja skierowana była do architektów, inżynierów, projektantów, deweloperów, urzędników, wykonawców, producentów, nauczycieli akademickich, czyli do każdej osoby chcącej poznać najnowsze trendy, przykłady i standardy związane z technologią BIM. Tegoroczna konferencja była wzbogacona o część warsztatową, więc oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy mogli zapoznać się z częścią praktyczną.

Na konferencji Nowe Oblicze BIM przedpremierowo pokazaliśmy narzędzie dla projektantów, które służy do projektowania w programie ArchiCAD z wykorzystaniem technologii BIM. Projektując budynek można przyjmować gotowe struktury ścian systemowych SOLBET i wprowadzać obiekty w postaci prefabrykowanych nadproży SOLBET, nadproży i trzpieni w kształtkach U. Wprowadzane ściany systemowe pozwalają od razu przyjąć poprawne rozwiązania pod względem wymagań zawartych w rozporządzeniu oraz pod względem doboru produktów. Dla zaprojektowanego w ten sposób budynku można łatwo wygenerować zestawienia materiałów: bloczków, nadproży, kształtek U oraz chemii budowlanej SOLBET. To duże ułatwienie warsztatu pracy projektanta. Narzędzia BIM zostały przygotowane przez najlepszych specjalistów w Polsce, projektantów – praktyków, którzy używają tych narzędzi na co dzień w projektowaniu i którzy też tworzą aplikacje projektowe.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z konferencji.​


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy