Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET Z myślą o podłożu – grunty SOLBET

Z myślą o podłożu – grunty SOLBET

Grunty SOLBET to uzupełnienie oferty SOLBET, umożliwiające wykonanie i wykańczanie przegród z betonu komórkowego o wysokich parametrach i standardzie jakościowym. Niektóre wyroby chemii budowlanej SOLBET są produktami dedykowanymi do innych rodzajów materiałów.

Zastosowanie gruntów ma na celu zmniejszenie lub wyrównanie chłonności powierzchni, wzmocnienie podłoża (utwardzenie ścian i sufitów), ujednolicenie faktury podłoża oraz związanie luźnych cząstek znajdujących się w podłożu. Grunty SOLBET mogą być stosowane m.in. na porowate, nasiąkliwe i chłonne podłoża betonowe, cementowo-wapienne oraz powierzchnie surowych z płyt gipsowo-kartonowych, cegły i betonu komórkowego.

GRUNT AKRYLOWY GŁĘBOKOPENETRUJĄCY SOLBET 12.2

 

GRUNT AKRYLOWY GŁĘBOKOPENETRUJĄCY SOLBET 12.2 przeznaczony jest do gruntowania i wzmacniania podłoży gipsowych, gipsowo-kartonowych, cementowych, tynków wapiennych, cementowo-wapiennych itp. Może być stosowany pod farby, kleje, szpachlówki i tynki na ścianach, posadzkach wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Grunt SOLBET jest wodną dyspersją żywicy akrylowej z dodatkiem środków pomocniczych. Głęboko penetruje słabe i kruche podłoża, wzmacnia je, zabezpiecza przed działaniem wilgoci, poprawia przyczepność m.in. klejów, tynków, farb czy glazury. Zapobiega tworzeniu się pęcherzy i zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża. Pozwala uzyskać powłoki paroprzepuszczalne. Grunt SOLBET nakłada się bez rozcieńczania na suche, czyste i odtłuszczone podłoże pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Na podłożach bardzo chłonnych zaleca się stosowanie dwóch warstw, przy czym drugą nanosi się na jeszcze wilgotną warstwę pierwszą. Dalsze prace należy wykonywać po wyschnięciu nakładanych warstw.

SOLBET SOLPLAST PLUS 10.2

 

SOLBET SOLPLAST Plus to preparat gruntujący, który zwiększa przyczepności tynków oraz wyrównuje chłonności podłoża. Zapewnia bardzo dobre nakładanie i fakturowanie tynków. SOLBET SOLPLAST PLUS przeznaczony jest do przygotowania różnego rodzaju podłoży budowlanych, na których będą wykonywane wyprawy z tynków: mineralnych, akrylowych, silikonowo-silikatowych, silikonowych oraz mozaikowych itp. Nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy