Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET Z myślą o podłożu – grunty SOLBET

Z myślą o podłożu – grunty SOLBET

Grunty SOLBET to uzupełnienie oferty SOLBET, umożliwiające wykonanie i wykańczanie przegród z betonu komórkowego o wysokich parametrach i standardzie jakościowym. Niektóre wyroby chemii budowlanej SOLBET są produktami dedykowanymi do innych rodzajów materiałów.

Zastosowanie gruntów ma na celu zmniejszenie lub wyrównanie chłonności powierzchni, wzmocnienie podłoża (utwardzenie ścian i sufitów), ujednolicenie faktury podłoża oraz związanie luźnych cząstek znajdujących się w podłożu. Grunty SOLBET mogą być stosowane m.in. na porowate, nasiąkliwe i chłonne podłoża betonowe, cementowo-wapienne oraz powierzchnie surowych z płyt gipsowo-kartonowych, cegły i betonu komórkowego.

GRUNT AKRYLOWY GŁĘBOKOPENETRUJĄCY SOLBET 12.2

 

GRUNT AKRYLOWY GŁĘBOKOPENETRUJĄCY SOLBET 12.2 przeznaczony jest do gruntowania i wzmacniania podłoży gipsowych, gipsowo-kartonowych, cementowych, tynków wapiennych, cementowo-wapiennych itp. Może być stosowany pod farby, kleje, szpachlówki i tynki na ścianach, posadzkach wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Grunt SOLBET jest wodną dyspersją żywicy akrylowej z dodatkiem środków pomocniczych. Głęboko penetruje słabe i kruche podłoża, wzmacnia je, zabezpiecza przed działaniem wilgoci, poprawia przyczepność m.in. klejów, tynków, farb czy glazury. Zapobiega tworzeniu się pęcherzy i zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża. Pozwala uzyskać powłoki paroprzepuszczalne. Grunt SOLBET nakłada się bez rozcieńczania na suche, czyste i odtłuszczone podłoże pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Na podłożach bardzo chłonnych zaleca się stosowanie dwóch warstw, przy czym drugą nanosi się na jeszcze wilgotną warstwę pierwszą. Dalsze prace należy wykonywać po wyschnięciu nakładanych warstw.

SOLBET SOLPLAST GRUNT KWARCOWY

 

SOLBET SOLPLAST GRUNT KWARCOWY to biały preparat gruntujący na bazie żywic akrylowych oraz specjalnych mączek kwarcowych. Przeznaczony jest do wzmacniania podłoży i zwiększania przyczepności nakładanych tynków. Zawartość kruszywa w gruncie pozwala uzyskać chropowatą powierzchnię, zwiększając tym samym przyczepność tynków mineralnych, szlachetnych i gipsowych. Grunt SOLBET przeznaczony jest do przygotowywania różnych podłoży budowlanych wewnątrz i na zewnątrz, na których będą wykonywane wyprawy z tynków: mineralnych, akrylowych, mozaikowych oraz gipsowych. Grunty SOLBET Solplast nie powinny być stosowane na przemrożonych ścianach. Dalsze prace mogą być wykonywane po całkowitym wyschnięciu podkładu, a więc po około 4-6 godzinach.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy