Solbet Artykuły Aktualności Współpraca z Politechniką Śląską
Solbet Politechnika Śląska

Współpraca z Politechniką Śląską

W dniu 27.08.2019. Zarząd Firmy SOLBET Sp. z o.o. podpisał umowę na dalszą współpracę z Katedrą Konstrukcji Budowlanych Politechniki Śląskiej.

Z gliwicką uczelnią firma SOLBET współpracuje już od wielu lat. W ramach współpracy naukowcy z Politechniki Śląskiej wykonują różnorakie badania murów. Większa część badań jest wykonywana na modelach w skali naturalnej. Na kolejne lata przewidziano badania całych struktur budynku złożonych ze ścian i stropów. To unikatowe badania prowadzone na skalę światową. Kolejna tura badań będzie wykonywana do grudnia 2023 roku.

Owoców współpracy firmy SOLBET Sp. z o.o. z Politechniką jest już wiele. Napisano już kilka prac doktorskich, a część jest w opracowaniu. Powstało też wiele artykułów i referatów, które zostały opublikowane w międzynarodowych i krajowych czasopismach oraz zaprezentowane na międzynarodowych i krajowych konferencjach. Na podstawie badań opracowane zostaną również wytyczne projektowe i wykonawcze. To wkład w rozwój konstrukcji murowych z betonu komórkowego na skalę światową.

Solbet Politechnika Śląska

Politechnikę Śląską reprezentują: Dziekan, prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka, dr hab. inż. Łukasz Drobiec, prof. PŚ, dr hab. inż. Radosław Jasiński, prof. PŚ.

Firmę SOLBET reprezentują: Łukasz Małecki – Wiceprezes Zarządu SOLBET Sp. z o.o., Hubert Małecki – Wiceprezes Zarządu oraz Lech Misiewicz – dyrektor ds. rozwoju

Solbet Politechnika Śląska

Hala badawcza po brzegi wypełniona modelami ścian z betonu komórkowego.

Solbet Politechnika Śląska

Badane modele ścian tego samego dnia, w którym podpisano umowę.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy