Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET Ściany z betonu komórkowego zewnętrzne i wewnętrzne – kompletna oferta SOLBET

Ściany z betonu komórkowego zewnętrzne i wewnętrzne – kompletna oferta SOLBET

Ściany z betonu komórkowego mają wiele zalet. Beton komórkowy to jeden z najbardziej popularnych, dostępnych cenowo i najcieplejszych materiałów ściennych. Dotyczy to zarówno ścian jedno-, jak i dwu- oraz trójwarstwowych. Beton komórkowy z powodzeniem może być stosowany również  we wnętrzach. 

 

Wysokiej jakości materiały budowlane użyte do budowy ścian mają bardzo duży wpływ na trwałość budynku i standard energetyczny domu. Jednak nawet najlepsze elementy murowe to nie wszystko. O pomyślności przedsięwzięcia decyduje możliwość idealnego dopasowania wszystkich materiałów używanych do budowy domu. Wybierając ściany z betonu komórkowego mamy gwarancję, że nasz dom będzie wybudowany w szybkim tempie i bez błędów.

Beton komórkowy – materiał dostosowany do potrzeb

Wybór bloczków z betonu komórkowego o odpowiedniej gęstości zależy przede wszystkim od rodzaju ścian. Do budowy ścian z ociepleniem stosuje się np. bloczki grubości 24 cm o średniej gęstości 500 lub 600. Mogą to być bloczki z powierzchniami bocznymi wyprofilowanymi na pióra i wpusty oraz uchwytami, czyli bloczki SOLBET Optimal Plus lub bloczki profilowane na wpusty, z uchwytami montażowymi, czyli SOLBET Optimal. Te same bloczki wykorzystuje się podczas budowy wewnętrznych ścian nośnych. Mogą być one murowane na zaprawę tradycyjną lub zaprawę do cienkich spoin. Inny materiał należy wybrać, jeśli ściany zewnętrzne budynku będą wykonywane jako jednowarstwowe, a więc bez ocieplenia. W tym przypadku sprawdzą się bloczki SOLBET Ideal grubości 42 cm o średniej gęstości 350 kg/m³. Do budowy ścian działowych przeznaczone są natomiast bloczki SOLBET o średniej gęstości 600 kg/m³ i grubości 10 lub 12 cm bez profilowania. Można je murować na zaprawę tradycyjną, zaprawę do cienkich spoin lub też użyć kleju poliuretanowego SOLBET Smart.

Budowa w systemie SOLBET

Oferta produktów z betonu komórkowego przeznaczonych do budowy ścian zewnętrznych nie kończy się na bloczkach. Oprócz nich firma SOLBET oferuje również inne elementy systemowe, takie jak gotowe belki nadprożowe ze zbrojonego betonu komórkowego przeznaczone do wykonywania przekryć otworów okiennych i drzwiowych, kształtki U wykorzystywane m.in. do wykonywania w nich żelbetowych belek zbrojonych i nadproży oraz płytki stosowane podczas wykonywania obudowy wieńca. Ściany wykonane w systemie powstają z tego samego jednorodnego materiału. Nie ma więc ryzyka wystąpienia miejsc o zwiększonym przewodzeniu ciepła. Zyskujemy więc ciepłe ściany bez mostków termicznych. Na system SOLBET Perfekt składają się również produkty chemii budowlanej. Wybór jednego systemu umożliwia wykonawcom profesjonalne budowanie systemowe, a więc pozwala wykonać kompletne ściany. Daje to inwestorom gwarancję, że wykorzystane produkty są do siebie dopasowane i w efekcie przegrody wykonane przy ich użyciu będą trwałe oraz będą miały wysoką jakość techniczną.

Czym wykończyć ściany z betonu komórkowego?

Ściany jednowarstwowe z bloczków SOLBET najlepiej wykończyć z zewnątrz tynkiem cementowo-wapiennym, mineralnym lub silikatowym. Ściany wewnętrzne mogą być wykańczane np. tynkiem cementowo-wapiennym lub gipsowym. Z uwagi na precyzyjne elementy murowe powierzchnia wymurowanych ścian również wykonana jest dokładnie, bez większych odchyłek wymiarowych. Z tego względu wykonane z bloczków ściany nie wymagają grubych warstw tynku, a jeśli chce się na nie przykleić glazurę, to nie trzeba ich uprzednio tynkować.

Decydując się na budowę ścian z betonu komórkowego SOLBET, możemy dobrać również inne polecane przez producenta produkty, m.in. zaprawy murarskie, zaprawy tynkarskie do wykonywania tynków zewnętrznych i wewnętrznych, a także zaprawy klejące do ociepleń, preparaty gruntujące, kleje do płytek oraz wyroby gipsowe (tynki, gładzie i kleje). Wszystkie dostosowane do materiału, jakim jest beton komórkowy, ale także do innych materiałów.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy