Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET Trwałe mocowanie ocieplenia – system ociepleń SOLBET

Trwałe mocowanie ocieplenia – system ociepleń SOLBET

Aby warstwa termoizolacyjna domu spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio zamocowana. Służą do tego odpowiednie zaprawy klejowe, które tworzą system ociepleń.

Trwałe

Tylko właściwie dobrana i wykonana warstwa ociepleniowa zapewnia odpowiedni komfort, czyli ciepły dom zimą i chłodny latem. Ocieplenie ścian zewnętrznych przekłada się na koszty ogrzewania, a tym samym utrzymania budynku – przez ściany ucieka 20-30% ciepła. Czym więc przykleić płyty z wełny mineralnej i styropianu? Najlepiej w tym celu zastosować system ociepleń jednego producenta.

ZAPRAWA KLEJĄCA DO OCIEPLEŃ SOLBET GABIT TERMO PLUS

Trwałość izolacji termicznej ścian zewnętrznych w dużej mierze zależy od jej odpowiedniego zamocowania. ZAPRAWA KLEJĄCA DO OCIEPLEŃ SOLBET GABIT TERMO PLUS służy do wykonywania warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego na styropianie. Może być również wykorzystywana do przyklejania płyt styropianowych do podłoża. Na warstwie wykonanej z zaprawy SOLBET Gabit Termo Plus można wykonywać, jako wyprawę elewacyjną, szlachetne tynki SOLBET. Wyroby te należą do zestawu produktów służących do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków systemem SOLBET TERMO, spełniającego wymagania Krajowej Oceny Technicznej nr. IC-iMB-KOT-2021/0111 wydanie 2. Zaprawa klejąca do ociepleń SOLBET Gabit Termo Plus dostępna jest w dwóch wersjach: 1.4 – produkowana na bazie białego cementu, zalecana do nakładania na zewnętrzną stronę płyt styropianowych przy wykonywaniu elewacji o jasnej kolorystyce, oraz 1.5 – produkowana na bazie szarego cementu, zalecana do nakładania na zewnętrzną stronę płyt styropianowych przy wykonywaniu elewacji o ciemnej kolorystyce. Obie zaprawy zostały wzbogacone mikrowłóknami, które powodują, że warstwa zbrojona ma lepsze właściwości mechaniczne niż wykonana z zaprawy bez włókien. Działają one na zasadzie mikrozbrojenia, które się między sobą kotwi. Powoduje to, że warstwa zbrojona jest mocniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia.

ZAPRAWA KLEJĄCA DO STYROPIANU SOLBET GABIT TERMO 1.6

Do przyklejania płyt styropianowych do podłoża w systemach ociepleń budynków nowych i modernizowanych służy ZAPRAWA KLEJĄCA DO STYROPIANU SOLBET GABIT TERMO 1.6. Produkt ten należy do zestawu wyrobów służących do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków systemem SOLBET TERMO, spełniającego wymagania Krajowej Oceny Technicznej nr. IC-iMB-KOT-2021/0111 wydanie 2.

ELEMENTY  WCHODZĄCE W SKŁAD SYSTEMU

Na system ociepleń SOLBET TERMO składają się:

SOLBET TERMO spełnia wymagania Krajowej Oceny Technicznej nr ICiMB-KOT-2021/0111 wydanie 2.

Przeczytaj także: „Co warto wiedzieć planując ocieplenie ścian?”


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy