Solbet Artykuły Aktualności 7 Międzynarodowa Konferencja na temat autoklawizowanego betonu komórkowego (7ICAAC)
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC
7ICAAC

7 Międzynarodowa Konferencja na temat autoklawizowanego betonu komórkowego (7ICAAC)

W dniach 6-8 września 2023 r. w Pradze w Czechach odbyła się już siódma Międzynarodowa Konferencja na temat autoklawizowanego betonu komórkowego. Rok 2023 jest szczególny dla betonu komórkowego, gdyż wiąże się z nim 100- lecie jego istnienia, co najlepiej świadczy o trwałości i tradycji stosowania tego materiału.

Konferencja zgromadziła mnóstwo międzynarodowych ekspertów z instytutów naukowych, badań, przemysłu i stowarzyszeń. Przygotowano 69 referatów z czego aż 14 autorem lub współautorem byli przedstawiciele firmy SOLBET. Naukowcy z Politechniki Śląskiej w Gliwicach przygotowali 10 wystąpień, które powstały przy współudziale firmy SOLBET z Politechniką. Zaprezentowano wyniki wieloletnich badań przeprowadzonych na naszych materiałach. Wyniki badań stanowią ogromną bazę wiedzy, na podstawie której powstają konkretne opracowania dla uczestników procesu budowlanego.
Omówione zostały najnowsze osiągnięcia związane z produkcją, surowcami, zastosowaniem, konstrukcją i właściwościami autoklawizowanego betonu komórkowego. Ważnymi tematami był zrównoważony rozwój od produkcji do poziomu budynku. Firma SOLBET nieustannie inwestuje w nowe proekologiczne rozwiązania, które przedstawiła na konferencji.

Wypatrujcie kolejnych publikacji na temat zrównoważonego rozwoju i to co firma SOLBET już zrobiła dla ochrony środowiska.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy