Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET System budowlany z betonu komórkowego – SOLBET Perfekt

System budowlany z betonu komórkowego – SOLBET Perfekt

Synonimem domu są przysłowiowe cztery ściany. Chcąc je wznieść, warto skorzystać z rozwiązań systemowych, które są gwarantem jakości. Komplet dopasowanych do siebie produktów, czyli system budowlany, ułatwia i przyspiesza prace, a także minimalizuje ryzyko popełnienia błędów związanych z wyborem materiałów i ich montażem.

Konstrukcja ścienna składa się z wielu komponentów, a są nimi: elementy murowe, zaprawa, elementy dodatkowe (klej do mocowania warstwy izolacyjnej, klej do siatki, zbrojenie, łączniki itp.), warstwy izolacyjne oraz warstwy wykończeniowe (tynki, gładzie itp.). Nawet jeśli budujemy dom z najlepszych materiałów, a użyjemy np. niewłaściwej zaprawy do murowania, ściana nie będzie spełniać wymagań technicznych. Dlatego w kwestiach budowlanych nie można zdawać się na przypadek. Każdy element powinien być właściwie dobrany i idealnie funkcjonować, jak w skomplikowanej maszynie. Zapewni nam to właśnie system budowlany.

Rozwiązania systemowe receptą na prawidłowe budowanie

W interesie producenta jest to, by wszystkie produkty były do siebie odpowiednio dopasowane pod względem parametrów technicznych i sprawdziły się zarówno podczas budowy, jak i samego użytkowania budynku. Dlatego priorytetem nie powinna być tylko reklama i jak najszybsza sprzedaż wyprodukowanych materiałów, ale pełna obsługa w trakcie realizacji inwestycji. Z pewnością takie podejście zapewnia bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia budowlanego. Inwestorom ułatwia wybór materiałów, projektantom – projektowanie budynku, natomiast wykonawcom – budowę.

System a technologia budowy

Rozwiązania systemowe w budownictwie obejmują technologię budowania i odpowiednie dla danej technologii zalecenia wykonawcze. Odpowiedzialny producent zaproponuje nie tylko materiały, ale również najlepsze rozwiązania pod względem konstrukcyjnym i fizyki budowli, tak by budynek był wzniesiony jak najlepiej i by nie było w nim słabych punktów. Celem budowania systemowego jest m.in. unikniecie błędów przy wykonywaniu detali konstrukcyjnych, przekładających się bezpośrednio na trwałość i wytrzymałość przegród. W myśl powyższych założeń skomponowany został system budowlany z betonu komórkowego SOLBET Perfekt, w którym połączono komplet elementów murowych z produktami chemii budowlanej. Parametry i cechy tych produktów są starannie dobrane i wzajemnie dopasowane. Tak szerokie koncepcyjne podejście do zagadnienia budowania jest stworzone z myślą o komforcie inwestorów, projektantów i wykonawców. Ma także na celu podniesienie standardów powstających budynków.

Składniki systemu system SOLBET Perfekt

Budowa systemowa opiera się na zastosowaniu kompletu elementów murowych, wraz z chemią budowlaną, wyprodukowanych przez jednego producenta.

system solbet

System budowlany SOLBET Perfekt tworzą:

 • SOLBET Ideal – bloczki przeznaczone do budowy ścian jednowarstwowych,
 • SOLBET Optimal – bloczki do budowy ścian warstwowych, wewnętrznych nośnych i działowych,
 • nadproża zbrojone z betonu komórkowego,
 • płytki,
 • kształtki U,
 • zaprawy murarskie (cienkowarstwowa i zwykła),
 • tynki wewnętrzne i zewnętrzne (silikonowo-silikatowe, silikonowe, cementowo-wapienne),
 • zaprawy klejowe do systemów dociepleń,
 • podkład betonowy,
 • emulsje gruntujące,
 • narzędzia ręczne do murowania,
 • elementy uzupełniające do konstrukcji ścian (łączniki, zbrojenie itp.).

Rozwiązanie systemowe dla domu energooszczędnego

Wykorzystanie materiałów oferowanych przez jednego producenta daje też gwarancję wykonania poszczególnych elementów domu zgodnie z obowiązującymi trendami i aktualnymi przepisami. Dzięki temu budowanie jest łatwiejsze, a wzniesiony budynek trwały i energooszczędny. Zastosowanie elementów systemowych z betonu komórkowego w łatwy sposób umożliwia osiągnięcie wymaganej izolacyjności termicznej ścian. Powstają one bowiem z jednorodnych pod względem materiałowym gotowych produktów, które w podobny sposób jak bloczki z betonu komórkowego SOLBET izolują termicznie. Oznacza to, że w przegrodzie brak jest miejsca o zwiększonym przewodzeniu ciepła, co w łatwy sposób pozwoli na uniknięcie powstawania mostków termicznych, czyli miejsc ucieczki ciepła z domu. Stosuje się je m.in. przy wykonywaniu kluczowych pod tym względem nadproży czy wieńców. W efekcie rozwiązania systemowe pozwalają uzyskać ciepłe i bardziej energooszczędne ściany.

Korzyści ekonomiczne budowania systemowego

Produkty systemowe ułatwiają wybór materiałów – oprócz bloczków otrzymujemy bowiem wszystkie elementy uzupełniające. Tak bogata oferta skraca czas poszukiwań i minimalizuje ryzyko złego doboru produktów, które mogą w efekcie zwiększać koszty budowy. Perfekcyjnie dopasowane do siebie elementy sprawiają że dom buduje się niczym z klocków – szybko i sprawnie. Skrócenie czasu pracy przy budowie przegrody przekłada się również na niższe koszty wznoszenia budynku – mniej będzie kosztować opłacenie ekipy czy wynajęcie sprzętów.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy