Solbet Czy wiesz, że... Czy wiesz, że murując z bloczków SOLBET nie potrzebujesz specjalnych bloczków np. połówkowych?
Beton komórkowy, nadproża z betonu komórkowego, budowa

Czy wiesz, że murując z bloczków SOLBET nie potrzebujesz specjalnych bloczków np. połówkowych?

Beton komórkowy jest powszechnie stosowanym materiałem do murowania już od ponad 100 lat. Materiał ten jest przeznaczony do wznoszenia wszystkich typów ścian w budynkach mieszkaniowych jednorodzinnych i wielorodzinnych, usługowych, użyteczności publicznej oraz inwentarskich. Większość użytkowników kojarzy beton komórkowy z lekkimi bloczkami o porowatej strukturze. Natomiast dostępne są jeszcze inne wyroby takie jak nadproża, płytki i kształtki, które ułatwiają i przyspieszają murowanie. Porównując oferty różnych producentów można stwierdzić, że brakuje tylko bloczków połówkowych, ale czy na pewno są konieczne?

Prosta obróbka bloczków z betonu komórkowego- docinamy skosy, węgarki

Beton komórkowy jest materiałem chętnie wybieranym zarówno przez inwestorów jak i wykonawców. Można z niego wznosić ciepłe, trwałe i atrakcyjne architektonicznie budynki, a sam materiał łatwo poddaje się obróbce. Można go docinać, szlifować, wykonywać bruzdy pod przewody instalacyjne, wiercić czy wycinać otwory pod puszki elektryczne.
Bloczki z betonu komórkowego są wyrobami pełnymi bez drążeń czy otworów. Dzięki porowatej i jednorodnej komórkowej strukturze mają takie same parametry jak np. wytrzymałość, ognioodporność w każdym kierunku. Co oznacza, że można je dowolnie docinać i łączyć niezależnie od kierunku wmurowywanego elementu. Co ważne ściany o skomplikowanych kształtach zachowują takie same parametry w każdym miejscu. Nie ma też problemów podczas osadzania otworów okiennych i drzwiowych lub parapetów. Bloczki, nawet po docięciu są gładkie, bez drążeń, a więc stanowią równą powierzchnię do montażu stolarki, parapetów.

Beton komórkowy materiał prosty w obróbce.
System SOLBET – docięte bloczki ściany poddasza oraz węgarek przy drzwiach

Równy narożnik budynku bez „połówek”

Murowanie pierwszej i kolejnych warstw zawsze rozpoczynamy od wykonania narożnika budynku. W przypadku długich elementów z betonu komórkowego nie ma problemów z jego poprawnym wykonaniem. Aby przemurować ściany i spełnić warunek prawidłowego przewiązania, nie potrzebujemy dodatkowych elementów połówkowych, tak jak jest to w przypadku krótszych elementów murowych. Połączenie ścian w narożniku jest więc proste w wykonaniu zarówno pod kątem prostym, jak i pod każdym dowolnym kątem.

Narożnik wykonany z betonu komórkowego SOLBET

System SOLBET- narożnik

Czym docinać bloczki z betonu komórkowego? – znajdziesz tutaj: Bloczki z betonu komórkowego- docinanie materiału.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy