Solbet Artykuły Budowa w systemie SOLBET Stabilne podłoże – podkład podłogowy i posadzka cementowa SOLBET
posadzka cementowa

Stabilne podłoże – podkład podłogowy i posadzka cementowa SOLBET

Podłoga to jeden z podstawowych elementów domu. O jej trwałości, a także długotrwałym i efektownym wyglądzie decyduje nie tylko materiał wykończeniowy, ale również ukryte pod nim warstwy podkładowe. Warto więc zadbać o wysokiej jakości podłoże. Do wykonania warstwy podłogowej służy m.in. podkład podłogowy i posadzka cementowa SOLBET.

 

Zanim ułożymy posadzkę wewnątrz czy na zewnątrz domu, musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono równe, stabilne, tworzyć powierzchnię poziomą, a także spełniać warunki higieniczne i estetyczne. Jest to możliwe pod warunkiem właściwego doboru odpowiednich materiałów, np. tych, które oferuje firma SOLBET.

SOLBET PODKŁAD PODŁOGOWY 8.0

Stabilne

SOLBET PODKŁAD PODŁOGOWY 8.0 służy do wykonywania warstw podkładowych wewnątrz budynków pod wszelkiego rodzaju posadzki – płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, panele, parkiet. Nadaje się do wykonywania podkładów nie związanych z podłożem – tzw. podłóg pływających. Przeznaczony jest do stosowania w suchych i wilgotnych pomieszczeniach. SOLBET Podkład podłogowy zaprojektowany został z myślą o układaniu mechanicznym za pomocą mixokreta. Ma on postać suchej mieszanki cementu, wyselekcjonowanych kruszyw mineralnych oraz domieszek poprawiających parametry techniczne i właściwości robocze. Zastępuje tradycyjne jastrychy cementowe przygotowywane na budowie, znacznie ułatwiając i przyspieszając wykonanie prac. W przypadku podłoży chłonnych zaleca się zagruntowanie podłoża środkiem SOLBET – grunt akrylowy głęboko penetrujący. W innych przypadkach bezpośrednio przed wykonaniem podkładu, podłoże należy zwilżyć wodą i wylewać metodą „mokre na mokre”. Podkład najlepiej układać pasami pomiędzy prowadnicami (listwami dystansowymi), wyznaczającymi wymaganą grubość. W przypadku podłóg narażonych na duże obciążenia zaleca się zastosowanie zbrojenia w postaci prętów lub siatek, ewentualnie zbrojenia rozproszonego. Zbrojenie można zastosować również w celu zwiększenia odległości dylatacyjnych. Przy wykonywaniu podkładu należy przestrzegać zasad wykonania przerw dylatacyjnych: konstrukcyjnych i przeciwskurczowych. Minimalna grubość warstwy podkładu podłogowego:

  • 15 mm – podkłady związane z podłożem,
  • 30 mm – podkłady na warstwie oddzielającej,
  • 45 mm – podkłady pływające,
  • 40 mm nad przewodami grzewczymi – podkład z ogrzewaniem wodnym.Stabilne

POSADZKA CEMENTOWA 8.1 SOLBET

POSADZKA CEMENTOWA 8.1 SOLBET służy do wykonywania warstw podkładowych wewnątrz i na zewnątrz budynków pod wszelkiego rodzaju posadzki – płytki ceramiczne, kamienne, wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, panele, parkiet. Nadaje się do wykonywania podkładów podłóg ogrzewanych oraz podkładów niezwiązanych z podłożem. Ze względu na wysokie wytrzymałości jest odpowiednia do stosowania zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w budynkach przemysłowych czy magazynach, na podjazdach, tarasach itd. Przeznaczona jest do układania ręcznego oraz mechanicznego za pomocą mixokreta. Z uwagi na wysoką odporność na ścieranie SOLBET Posadzka cementowa może stanowić warstwę wierzchnią.


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy