Solbet Artykuły Aktualności Konferencja Nowe Oblicze BIM 2019
Nowe oblicze Bim Solbet

Konferencja Nowe Oblicze BIM 2019

W dniach 19. i 20. Listopada 2019 roku w Złotych Tarasach w Warszawie oraz w sali konferencyjnej Oxford Tower odbyła się konferencja NOWE OBLICZE BIM 2019. To konferencja organizowana przez firmę WSC przedstawiciela firmy Graphisoft oraz dystrybutora oprogramowania ArchiCAD w Polsce na której omawiane są najważniejsze aspekty zastosowania BIM.

Tegoroczna konferencja Nowe oblicze BIM była dwudniowa. Pierwszego dnia obywały się wykłady i prezentacje, a drugiego warsztaty. W pierwszym dniu uczestniczyło około 600 osób, natomiast w warsztatach około 160 osób.

Podczas prezentacji i wykładów omawiano postęp oraz kierunki rozwoju procesu projektowania w oparciu o technologie BIM. Pokazywano też proces projektowania w kontekście zastosowania BIM w interesujących przedsięwzięciach budowlanych.

Drugiego dnia, w trakcie warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z całym procesem projektowania w technologii BIM. W osobnych sesjach tematycznych zostały przedstawione wybrane narzędzia branżowe wspierające technologię OPEN BIM. Poruszone zostały zagadnienia od przygotowania planu realizacji BIM (BEP) – podstawowych założeń współpracy, poprzez modelowanie, analizy branżowe i koordynację do automatycznej kontroli jakości, kosztorysowania i wykorzystania modeli w planowaniu i realizacji inwestycji.

W konferencji uczestniczyła, jako wystawca firma SOLBET. Wśród ekspozycji wielu firm technologicznych SOLBET był jedyną firmą reprezentującą branżę materiałów budowlanych. Na firmowej ekspozycji demonstrowano działanie narzędzi BIM do projektowania w systemie SOLBET. Narzędzia te są dostępne pod linkiem: https://www.solbet.pl/projektowanie-w-systemie-solbet-bim/

Poniżej przedstawiamy fotorelację z konferencji.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych Karoliny Wróbel

Zdjęcia: Adam Rotter oraz SOLBET


Mapa punktów handlowych

Znajdź punkt handlowy